FED vadovo pasisakymai toliau džiugina rinkos dalyvius

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2019-07-12 10:27 Komentarai: (0)
JAV akcijų biržose – dar vienas rekordas. Šįkart į visų laikų aukštumas įkopė ir 27 tūkst. punktų ribą pirmą kartą viršijo „Dow Jones“ (+0,85 procento). Kiti indeksai aiškios krypties neįgavo („S&P 500“ +0,23 proc., NASDAQ -0,08 procento).

JAV infliacijos duomenys šiek tiek viršijo lūkesčius – nors vartotojų kainų indeksas birželį, kaip ir prognozuota, siekė 1,6 proc., bazinis rodiklis buvo didesnis – 2,1 proc., arba 0,1 proc. punkto daugiau, negu laukta. JAV 10-ies m. vyriausybės obligacijų pajamingumas pakilo 8 baziniais punktais – iki 2,14 procento. JAV Senate viešėjęs FED vadovas dar kartą užsiminė apie galimybę mažinti palūkanų normas, nepaisant geros ekonomikos būklės. Pasak J. Powell‘o, neutrali palūkanų norma šiuo metu yra žemesnė negu anksčiau, o ryšys tarp užimtumo ir infliacijos gerokai susilpnėjęs. FED vadovas taip pat griežtai paneigė galimybę, kad centrinio banko veiksmus įtakoja JAV prezidento spaudimas. Tiesa, kai kurių kitų FED pareigūnų pasisakymai rodo, kad nuomonės dėl tolesnės pinigų politikos išsiskiria. Atlantos ir Ričmondo FED bankų prezidentai vakar išsakė skeptišką požiūrį į galimą palūkanų normų mažinimą.

Iš išplatinto ECB birželio mėn. posėdžio protokolo matyti, kad dauguma centrinio banko pareigūnų pritaria dėl dar didesnio stimulo poreikio. Posėdyje diskutuota dėl instrumentų šiam tikslui įgyvendinti. Rinkos dalyviai tikisi bazinės palūkanų normos euro zonoje sumažinimo jau rugsėjį, išaugo ir turto supirkimo programos išplėtimo tikimybė.

Baltijos šalių biržose – pirmieji ketvirčio rezultatai. Jau pasibaigus prekybos sesijai, juos paskelbė estų mažmenininkė „Tallinna Kaubamaja Grupp“. Bendrovės pajamos balandžio-birželio mėn., palyginti su 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu, išaugo 4,5 proc. (iki 181,7 mln. eurų), bet pelnas prieš mokesčius smuktelėjo 9,2 proc. (iki 8,4 mln. eurų). „Vilkyškių“ pieninės pardavimai gegužės mėn., palyginti su 2018 m. geguže, padidėjo 1 proc. – iki 9,5 mln. eurų. Investuotojai tokį rezultatą įvertino teigiamai – bendrovės akcijų kaina pakilo 3,28 proc. (iki 2,52 euro už akciją, apyvarta 19 tūkst. eurų).

Aktyviausiai prekiauta Šiaulių banko akcijomis – sudaryti 82 sandoriai už 305,4 tūkst. eurų, kaina smuktelėjo 0,42 proc. – iki 0,475 euro už akciją. Šįryt antrojo ketvirčio keleivių ir krovinių statistiką paskelbė „Tallinna Sadam“. Per bendrovės uostus perkelta 4,3 proc. daugiau krovinių negu 2018 m. antrą ketvirtį, keleivių skaičius beveik nepakito (+0,1 proc.), o apsilankiusių laivų skaičius padidėjo 3,7 procento.
 
Dar nėra komentarų