Rytinė finansų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Swedbank Data: 2019-07-10 10:43 Komentarai: (0)
Europos akcijų indeksai antradienį judėjo žemyn, rinkoms ruošiantis ketvirčio rezultatų skelbimui, bei sekant nerimo ženklus iš Vokietijos ekonomikos. Britanijos FTSE 100 vakar traukėsi -0,17 proc., Vokietijos DAX -0,85 proc., o Stoxx Europe 600 -0,51 proc. Amerikos indeksai vakar nuo prekybos atidarymo reikšmių nenutolo (Dow Jones -0,08 proc., S&P 500 +0,12 proc.).

Praėjusią savaitę paskelbta, kad Vokietijos ekonomikos lūkesčius matuojantis Sentix indeksas, kuris vertina dabartines verslo nuotaikas didžiausioje Europos ekonomikoje, bei jos lūkesčius, antrą mėnesį iš eilės buvo neigiamas ir užfiksavo prasčiausią lygį per pastarąjį dešimtmetį, taip indikuodamas apie šį ketvirtį laukiamą Vokietijos ekonomikos sulėtėjimą. Analogiška Euro zonos rodiklio reikšmė tuo pat metu krito į penkerių metų žemumas bei taip pat atspindėjo rinkos lūkesčius dėl laukiamo ekonomikos lėtėjimo, nors prognozuota, kad šie išliks neutralūs. Blogus rezultatus fiksavo ir kiti pastaruoju metu pasirodę Vokietijos makroekonominiai duomenys: gegužę metinės pramonės produkcijos apimtys bei fabrikų užsakymai traukėsi atitinkamai -3,7 proc. bei -8,6 proc., buvo vieni prasčiausių per pastarąjį dešimtmetį bei prasilenkė su analitikų lūkesčiais. Eksportas, nors ir kiek netikėtai užfiksavo 1,1 proc. augimą, tačiau atspindėjo pastaruosius metus dėl prekybos karų susiformavusią mažėjimo tendenciją, o šalies importas kiek netikėtai užfiksavo -0,5 proc. kritimą.

Užuominų apie bendrą Euro zonos ekonomikos būklę šiandien per pietus bus laukiama iš Europos Komisijos, kuri paskelbs savo ketvirtines ekonomikos prognozes. Likus porai savaičių iki ECB susirinkimo, panašios makroekonominės naujienos gali rinkoms padėti susiformuoti lūkesčius dėl būsimo palūkanų normų sprendimo. Liepos mėnesio susirinkimui dar nebus spėta paviešinti Euro zonos šalių preliminarių BVP rodiklių, kurie padėtų išsklaidyti abejones dėl regiono ekonomikos sveikatos, todėl šiuo metu prognozuojama, kad ECB gali laukti rugsėjo mėnesio, tam, kad įvykdytų palūkanų normų mažinimą. Tačiau tai kiek prasilenkia su ECB narių komunikacija, kuri rodo didėjantį greitų veiksmų poreikį: ECB vyriausiasis ekonomistas P. Lane paskelbė, kad centrinis bankas turėtų būti „proaktyvus“, o už centrinio banko rinkos operacijas atsakingas B. Coeure teigė, kad monetarinės politikos atpalaidavimo poreikis šiuo metu yra didesnis nei bet kada anksčiau. Šiuo metu vyraujant tikimybėms, kad palūkanų normos mažinimas liepą arba rugsėjį gali būti atitinkamai lygus 50,2 bei 76,5 proc., ECB taip pat pabrėžia, kad neapibrėžtumas dėl monetarinės politikos augs ir dėl vidinių banko pokyčių, kadangi artimiausiu metu jame be M. Draghi pozicijas pakeis dar keli valdybos nariai.

Šiandien paskelbta, kad JAV bei Kinijos atstovai sugrįžo prie prekybos derybų klausimo. JAV Baltųjų Rūmų ekonomikos patarėjas L. Kudlowas pareiškė, kad telefoninio pokalbio metu, kuriame be jo dar dalyvavo JAV prekybos bei iždo sekretoriai bei Kinijos vicepremjeras bei prekybos vadovas įvyko konstruktyvus pokalbis. Kudlowas taip pat pareiškė, kad tikisi, jog bus sugrįžta prie seniau priimtų nutarimų, tačiau terminai kitiems susitikimams po šio pokalbio nebuvo paskelbti. Azijos rinkos šiandien ryte neranda vieningos krypties: 08:15 val. Kinijos CSI 300 indeksas fiksavo +0,14 proc. augimą, Japonijos NIKKEI 225 traukėsi -0,08 proc., o Pietų Korėjos KOSPI augo +0,55 proc.

Valiutų rinkos

Rinkos ruošiasi šiandien prasidėsiančiam bei dvi dienas truksiančiam FED vadovo J. Powello pusmetiniam pranešimui JAV Kongrese. Nors prieš pranešimą rinkos prognozuoja, kad FED vadovo tonas nebus toks kupinas nerimo bei poreikio skatinti ekonomiką koks buvo praėjusio FED posėdžio metu, tai nekeičia rinkos lūkesčių, kad J. Powellas pranešimo metu rinkai suteiks aiškių užuominų, kad šio mėnesio pabaigoje vyksiančio FED FOMC susirinkimo metu bus vykdomas palūkanų normos mažinimas. JAV dolerio kursas šeštą prekybos sesiją iš eilės stiprėja valiutų krepšelio atžvilgiu, EUR/USD kursas 08:32 val pokyčio nuo atidarymo reikšmės nefiksavo ir laikėsi ties 1,1208 lygiu, o penktą sesiją iš eilės augantis USD/JPY kursas laikėsi ties 108,88 kaina.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Baltijos VP rinkoje, po to, kai pirmadienį perleista akcijų už 2,85 mln. Eur, vakar buvo sugeneruota dar 1,956 mln. Eur apyvarta. Vilniaus indeksas augo +0,36 proc., Talino +0,79 proc., o Rygos traukėsi -2,24 proc. Rinkų likvidumą bei teigiamą toną palaikė regiono finansininkai: „Šiaulių bankas“ sesijos metu augo +1,91 proc. iki 0,481 Eur kainos, pozicijos apyvartai pasiekiant beveik 887 tūkst. Eur, o „LHV Group“ akcijos stiebėsi +0,43 proc. iki 11,8 Eur kainos, po to kai buvo perleista akcijų už beveik 307 tūkst. Eur.

Teigiamas nuotaikas bei išaugusį rinkų likvidumą šiomis dienomis palaiko tai, kad praėjusį penktadienį „Grindeks“ atsiskaitė su savo investuotojais dėl praėjusio mėnesio pabaigoje privalomo supirkimo metu įgytų akcijų. Viešojo siūlymo metu susiję asmenys įgijo kiek daugiau nei 1,9 mln. bendrovės akcijų už vienetą mokėdami 12,59 Eur, bendrai investuotojams išmokėdami beveik 24 mln. Eur.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2020-01-17 » JAV akcijų indeksai vėl rekordinėse aukštumose
2020-01-16 » JAV ir Kinija pasirašė pirmojo etapo prekybinį susitarimą
2020-01-15 » Investuotojų dėmesio centre – JAV-Kinijos prekybinis susitarimas
2020-01-14 » Jungtinės Karalystės ekonomika stringa, JAV akcijų indeksai vėl patraukė aukštyn
2020-01-13 » JAV darbo rinkos ataskaita nuvylė lūkesčius
2020-01-10 » JAV akcijų indeksai vėl atsidūrė istorinėse aukštumose
2020-01-09 » Akcijų indeksai kilo JAV sušvelninus toną Irano atžvilgiu
2020-01-08 » Po Irano atakos prieš JAV karines bazes – akcijų indeksų nuosmukis
2020-01-07 » Įtampa Artimuosiuose Rytuose investuotojų pernelyg nebejaudina
2020-01-06 » Investuotojai sunerimo dėl galimo karinio konflikto Artimuosiuose Rytuose

 
Dar nėra komentarų