FED nepakeitė palūkanų normos, nėra sutarimo dėl tolesnių veiksmų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-06-19 21:04 Komentarai: (0)
Po dvi dienas trukusio Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovų posėdžio buvo paskelbta, kad šįkart šalyje bazinė palūkanų norma vis gi nebus pakeista. Tai atitiko ekonomistų prognozių vidurkį. Bet nėra sutarimo ką toliau daryti 2019 metais.

Tad bazinė palūkanų norma Amerikoje ir toliau sudarys 2.25 - 2.5 procento. Už tokį sprendimą balsavo devynį iš dešimties balsavimo teisę turinčių Centrinio banko narių. Vienintelis FED Sent Luiso padalinio vadovas James Bullard pasisakė už tai, kad šiandien reikėtų sušvelninti pinigų politikq, t.y. bazinę palūkanų norma reiktų nukirpti 0,25 procento.

Amerikos Centrinio banko atstovai teigia, kad informacija, gauta po Federalinio atviros rinkos komiteto susitikimo gegužės mėnesį rodo, kad darbo rinka išlieka stipri ir ekonominė veikla auga vidutiniu tempu, kai prieš tai gegužę buvo skelbiama, jog ji auga solidžiai. Per pastaruosius mėnesius darbo vietų prieaugis buvo solidus, o nedarbo lygis išliko žemas. Nors namų ūkių išlaidų augimas, palyginus su anksčiau buvusiu šiais metais, paspartėjo, verslo ilgalaikių investicijų rodikliai buvo nuosaikūs. Bazinė infliacija šalyje išlieka žemiau tikslinio dviejų procentų lygio ir lūkesčiai susiję su kainų prieaugiu - smuktelėjo.

„Komitetas ir toliau vertina ilgalaikį ekonominės veiklos plėtojimą, geras darbo rinkos sąlygas ir infliaciją, kuri yra artimiausia Komiteto simetriškam dviejų procentų tikslui, kaip labiausiai tikėtiną scenarijų, tačiau padidėjo neapibrėžtumas dėl šios perspektyvos. Atsižvelgdamas į šiuos neaiškumus ir sumažėjusį infliacijos spaudimą, Komitetas atidžiai stebės gaunamos informacijos poveikį ekonominei perspektyvai ir veiks tinkamu mastu, kad palaikytų plėtrą ir užtikrintų stiprią darbo rinką bei infliaciją, artimą jo simetriškam dviejų procentų tikslui“ - rašoma FED pranešime.

Kalbant apie bazinės palūkanų normos perspektyvas, aštuoni Amerikos Centrinio banko atstovai prognozuoja, kad šių metų pabaigoje ji bus sumažinti, bei lygiai tiek pat mano, kad 2019 metais palūkanų norma šalyje išliks stabili, be to, vienas monetarinės politikos vykdytojas prognozuoja, kad reikės ją kilstelti. Kovo mėnesį didesnioji dalis monetarinės politikos vykdytojų tikėjosi, jog šiais metais bazinė palūkanų norma nekis.

„Nustatydamas būsimų federalinių fondų palūkanų normos koregavimo laiką ir dydį, Komitetas įvertins realizuotas ir tikėtinas ekonomines sąlygas, susijusias su maksimalaus užimtumo ir dviejų procentų simetrinės infliacijos tikslu. Atliekant šį vertinimą bus atsižvelgta į įvairią informaciją, įskaitant darbo rinkos sąlygų matavimus, infliacijos spaudimo rodiklius ir infliacijos lūkesčius bei finansinės bei tarptautinės raidos rodmenis“ - tikina Amerikos monetarinės politikos vykdytojai.

Amerikos Federalinis Rezervų bankas taip pat šiandien paskelbė atnaujintas savo makroekonomines prognozes. Šių metų JAV bendrojo vidaus produkto augimo prognozė išliko nepakeista ir siekia 2,1 procento, o kitų metų kilstelta nuo 1,9 iki dviejų procentų. Tuo tarpu kalbant apie metinę bazinę infliaciją, tai sumažinta tiek 2019 metų, tiek 2020 metų prognozė. Šių metų pakoreguota nuo dviejų procentų iki 1,8 procento, o kitų metų - nuo dviejų procentų iki 1,9 procento. Kalbant apie bedarbystę, tai FED tikisi, kad ji bus mažesnė, nei prognozuota kovą. Šių metų bedarbystė prognozė sumažinta nuo 3,7 iki 3,6 procento, o 2020 metų - nuo 3,8 iki 3,7 procento.
 
Dar nėra komentarų