Fed šiais metais nesumažins palūkanų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-06-12 18:12 Komentarai: (0)
Investicinio banko Goldman Sachs specialistai mano, kad didėjantis tikėjimas, jog šiais metais Jungtinėse Amerikos Valstijose bus sumažinta bazinė palūkanų norma, yra klaidingas.

Spekuliacijos dėl pinigų politikos švelninimo padidėjo po to, kai praėjusią savaitę Amerikos Centrinio banko vadovas Jerome Powell pareiškė, jog jo vadovaujamas bankas elgsis atitinkamai, kad ir toliau būtų išlaikytas ekonomikos augimas bei plėtra.

„Nors sunku įvertinti, mes vis dar tikimės, kad per likusį šių metų laiką Fed nepakeis federalinių palūkanų normų“ - sakė Goldman Sachs banko vyriausiasis ekonomistas Jan Hatzius.

„Mūsų nuomone, tai nebuvo esminė užuomena dėl artėjančio mažinimo, bet tiesiog užtikrinimas, kad Fed žino apie riziką, kylančią dėl prekybos karo“ - pridūrė jis.

Jan Hatzius nurodė, kad Jerome Powell kalba visų pirma buvo orientuota į ilgalaikes problemas.

Tuo tarpu rinkoje vis labiau tikimasi, kad Amerikoje bus sumažinta palūkanų norma. Kontraktai dėl Federalinių fondų palūkanų normos rodo septyniasdešimties procentų tikimybę, jog liepą sulauksime monetarinės politikos sušvelninimo, o tikimybė, kad per 2019 metus bus trys bazinės palūkanų normos sumažinimai siekia beveik šešiasdešimt procentų.
 
Dar nėra komentarų