Dėl JAV ir Kinijos konflikto iš akcijų rinkos atsiimtos 20,5 mlrd. dolerių lėšos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-05-10 15:24 Komentarai: (0)
Bank of America banko atstovai paskelbė, kad „prekybos susitarimo trauma“ lėmė trečią pagal dydį šiais metais pinigų srauto pasitraukimą iš akcijų rinkos.

Sekmadienį Amerikos prezidentas Donald Trump netikėtai paskelbė, kad penktadienį padidės muitai 200 mlrd. JAV dolerių vertės importui iš Kinijos. Dėl to ūgtelėjo rizikingesnio turto pasiūla ir dėl šios priežasties šią savaitę pasaulio rinkose akcijų vertė sumažėjo maždaug dviem trilijonais dolerių.

„Pabėgimas nuo rizikos po gegužės pirmos dienos iš pradžių ūgtelėjo dėl labiau nei laukta griežtesnio Kinijos banko ir Fed tono, o šią savaitę paspartėjo dėl „prekybos traumos““ - savo pranešime rašo Bank of America banko strategai.

Per savaitę pasibaigusią gegužės aštuntą dieną, iš akcijų rinkos buvo atsiimtos 20,5 milijardo dolerių vertės lėšos, kas yra trečias pagal dydį šiais metais pinigų nutekėjimas iš šios rinkos. Tuo tarpu iš Amerikos akcijų rinkos per minimą laikotarpį investuotojai susigrąžino keturiolikos milijardų dolerių vertės lėšas, arba didžiausios vertės nuo pat sausio trisdešimtos dienos.

Investuotojai, ieškantys apsaugos nuo prekybos karo, pumpavo pinigus į obligacijų rinką, kuri per savaitę susilaukė 7,3 mlrd. dolerių vertės naujų investicijų. Tai buvo aštuntoji iš eilės savaitė, kai ši rinka susilaukė daugiau naujų investicijų nei iš jos buvo atsiimta pinigų.

„Prekybos karas, susijęs su JAV ir Kinijos abipusių muitų nustatymu, gali stumtelti pasaulio ekonomiką į recesiją“ - perspėja Bank of America banko atstovai.
 
Dar nėra komentarų