Rytinė finansų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Swedbank Data: 2019-05-10 10:15 Komentarai: (0)
Nerimas dėl prekybos derybų ketvirtadienį toliau buvo pagrindine tema pasaulio rinkose. Europoje, Vokietijos DAX sesiją baigė krisdamas 1,69 proc., Britanijos FTSE 100 -0,87 proc., o Stoxx Europe 600 -1,65 proc. Nuosaikiai žemyn judėjo ir Amerikos indeksai (Dow Jones -0,54 proc., S&P 500 -0,3 proc.).

Kaip ir buvo žadėta, šiandien ryte Baltųjų Rūmų administracija įvedė 200 mlrd. JAV dolerių vertės, nuo 10 iki 25 proc. padidintus tarifus iš Kinijos į JAV importuojamoms prekėms. Kinija dar nepaskelbė atsako į šį žingsnį, tačiau svarstoma, kad gali būti taikomasi į Amerikos paslaugų eksportą arba JAV kompanijas, kurios jau yra investavusios Kinijoje. D. Trumpas vakar komentuodamas derybų progresą kiek nuramino rinkas teikdamas, kad po gavo laišką iš Kinijos prezidento Xi Jinpingo, raginantį tęsti derybų procesą ir kad išlieka šansai, jog prekybos susitarimas bus patvirtintas šią savaitę. Tuo tarpu neoficialiai teigiama, kad vyriausiasis JAV derybininkas R. Lighthizeris bendraudamas su Kongreso atstovais perspėjo juos, kad prekybos susitarimas šią savaitę yra mažai tikėtinas.

Vakar vykę diskusijos tarp JAV bei Kinijos derybininkų neužsitęsė ir vėliau apie jas komentarų nebuvo suteikta nei iš vienos derybų pusės, o tolimesnių diskusijų bus dar laukiama šiandien. Tarifų įvedimas kaip ir anksčiau sulaukė apžvalgininkų kritikos dėl būsimos žalos JAV vartotojams, o apklausos rodo, kad tarifų padidinimo nepalaiko ir JAV verslo atstovai. Dviprasmiškos nuotaikos tvyro ir rinkose: stiprėjant jenos kursui Japonijos NIKKEI 225 indeksas šiandien ryte fiksavo +0,43 proc. kritimą, tačiau kiti Azijos indeksai po visą savaitę fiksuotų ženklių kritimų šiandien stiebiasi į viršų: Kinijos CSI 300 augo +2,72 proc., o Pietų Korėjos KOSPI +0,28 proc. S&P 500 ateities sandorių vertė tuo tarpu juda žemyn ir 09:00 val. fiksavo -0,3 proc. kritimą. Brent rūšies naftos kaina tuo metu judėjo į viršų ir laikėsi ties 70,8 JAV dolerių kaina. Visą savaitę aukštyn juda ir aukso kaina, kuri šiandien ryte laikėsi ties 1286,2 JAV dolerių už unciją lygiu.

Valiutų rinkos

EUR/USD kursas, kuris į prekybos derybų įtampą šią savaitę reaguoja stiprėdamas, vakar užfiksavo +0,21 proc. augimą ir nuosaikiu tempu judėjimą aukštyn tęsė šiandien, 09:09 val. laikydamasis ties 1,1229 (+0,12 proc.) riba. Vakar JAV buvo paskelbtos kovo mėnesio prekybos deficito apimtys, kurios buvo lygios 50 mlrd. JAV dolerių, bei buvo neženkliai mažesnės už prognozes (50,1 mlrd. JAV dolerių). Šiandien JAV bus laukiama infliacijos rodiklių: prognozuojama, kad balandį mėnesinė infliacija galėjo išlikti ties 0,4 proc. riba, metinė augti nuo 2,0 iki 2,1 proc. lygio, o analogiški mėnesinės bei metinės infliacijos, nevertinant maisto produktų bei energetinių išteklių kainų stiebtis 0,1 iki 0,2 bei nuo 2,0 iki 2,1 proc. lygių.

JAV dolerio kursas tuo pat metu krenta ir Japonijos jenos atžvilgiu, bei po šią savaitę užfiksuoto daugiau nei 1,2 proc. kritimo šiandien ryte laikėsi ties 109,72 riba. Kinijos rinkoms tikintis teigiamų naujienų iš prekybos derybų, jau po to, kai prekyba jose bus uždaryta, USD/CNY kursas, kuris per šią savaitę krito daugiau nei 1,4 proc., šiandien ryte stiprėjo +0,35 proc. ir laikėsi ties 6,8021 kaina.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Baltijos VP rinkoje ketvirtadienį sugeneruota apyvarta perkopė 1,3 mln. Eur ribą. Vilniaus indeksas augo +0,02 proc., Rygos +0,91 proc., o Talino +0,11 proc. Aktyviausiai prekyba vyko „Šiaulių banko“ pozicijoje, kur akcijos kaina traukėsi -0,63 proc. iki 0,475 Eur lygio.

Vakarykštis „LHV Group“ pranešimas apie finansinį planą viršijančius paėjusio mėnesio veiklos rezultatus bei stiprų klientų bei paskolų augimą, vakar paskatino akcijos kainos augimą +1,39 proc. iki 10,95 Eur lygio.

„Tallink Grupp“ vakar paskelbė, kad pirmojo ketvirčio perkeltų keleivių skaičius traukėsi -3,9 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pajamos traukėsi -2,9 proc., o grynasis nuostolis didėjo nuo 19,6 iki 25,3 mln. Eur. Komentuodama rezultatų prastėjimą bendrovė išskyrė Estijos – Švedijos maršrute kursuojančio laivo remontą bei velykinių kelionių sezoną, kuris šiais metais buvo persikėlęs iš pirmojo ketvirčio į antrąjį.
 
Dar nėra komentarų