Amerikos biržose dominuoja mašinos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-12-06 18:28 Komentarai: (0)
Amerikos akcijų rinkoje mašinų atliekami sandoriai jau sudaro mažiausiai aštuoniasdešimt procentų visos prekybinės apyvartos, tikina šios srities atstovai.

Dalį šiais metais buvusių didelių kritimų šios šalies akcijų rinkoje galima priskirti kaip tik joms.

Vadinamoji algoritminė prekyba (arba sutrumpintai algo) reiškia rinkos sandorius, kuriuose naudojami pažangūs matematiniai modeliai, kurie skirti greitai priimti investicinius sprendimus.

„Aštuoniasdešimt procentų kasdieninių judėjimų JAV akcijų rinkoje vykstant valdant mašinoms“ - tikina Jupiter Asset Management vadovas ir fondų valdytojas Guy de Blonay.

Tokios pačios nuomonės laikosi ir „The Edge of Foresight" knygos autorius Alex Foster. Jis tvirtina, kad net apie devyniasdešimt procentų prekybinės apimties akcijų biržose priklauso algoritminei prekybai. Be to, apie penkiasdešimt procentų sandorių ateities kontraktų rinkoje atliekama naudojant algo sistemą.

Savo ruožtu JP Morgan bankas jau 2017 metais nurodė, kad investuotojai, kurie prekiauja tradiciškai, sudaro tik dešimt procentų visos prekybos akcijomis apimties. Kad mašinos vis aktyviau naudojamos prekyboje - tai jau ilgalaikė tendencija.

Ekspertai teigia, kad šiais metais buvę kai kurie kritimai akcijų rinkoje buvo sukelti mašinų arba automatinės prekybos, nes šiuo atveju sprendimai priimami nedelsiant atsižvelgus į pasirodžiusius duomenis. Kai kurie analitikai mano, kad kritimų sulaukėme dėl to, kad kompiuteriai yra suprogramuoti parduoti akcijas kai tik padidėja nuostolių rizika, dėl ko sustiprėja svyravimai rinkose.
 
Dar nėra komentarų