Laikas nerimauti, bet tai nėra laikas panikuoti

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-12-06 15:32 Komentarai: (0)
Jungtinių Amerikos Valstijų valstybinių obligacijų pajamingumo kreivės išsilyginimas yra pagrindas nerimauti, tikina Natixis banko atstovas Joseph LaVorgna.

Amerikos obligacijų pajamingumo kreivė yra labiausiai plokščia nuo pat 2007 metų birželio mėnesio. Dešimties metų trukmės skolos vertybinių popierių pajamingumas yra tik apie dešimt bazinių punktų aukštesnis už dviejų metų trukmės valstybinių obligacijų pajamingumą.

„Pajamingumo kreivė beveik visada skelbia augimo tendencijos kryptį, o tai reiškia, kad kai ji tampa plokščia, su tam tikru vėlavimu augimas turi tendenciją sulėtėti. Priešingai būna, kai kreivė tampa statesnė“ - teigė Joseph LaVorgna.

Jis pabrėžė, kad nors yra priežasčių nerimauti, nereikia pradėti panikuoti. Minimas specialistas atkreipė dėmesį į tai, kad recesijos signalas, kurį siunčia pajamingumo skirtumas tarp dviejų ir dešimties metų trukmės obligacijų, pasirodo maždaug šešiolika mėnesių anksčiau, arba netgi dar anksčiau nei įvyksta pokyčiai realioje ekonomikoje. Natixis banko atstovas pabrėžė, kad Amerikos Centrinio banko retorikos pasikeitimas jau artimiausiu metu gali lemti didesnį pajamingumo kreivės kitimą ir statumą.

Gruodžio 18 - 19 dienomis vyks Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovų susitikimas, kurio metu tikėtina sulauksime dar vieno bazinės palūkanų normos padidinimo. Be to, bus pateiktos atnaujintos kitų metų monetarinės politikos prognozės, t.y. kiek kartu tikimąsi griežtinti pinigų politiką. Tuo pačiu paaiškės, ar Centrinio banko atstovai sušvelnins savo poziciją, ar vis gi ji išliks nepakitusi.

„Nieko nėra nulemta. Kreivė nenurodo, kad recesija neišvengiama. Ji sako, kad kažkas gali įvykti ateityje. Tai ką padarys FED, turės esminę reikšmę ar šios rinkos baimės realizuosis“ - reziumavo Natixis banko atstovas Joseph LaVorgna.
 
Dar nėra komentarų