Kas jungia Tesla ir Lehman Brothers?

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-10-10 18:05 Komentarai: (0)
Garsus investuotojas David Einhorn, kuris yra Greenlight Capital hedge fondo įkūrėjas ir prezidentas, turi didžiulę trumpą poziciją Tesla akcijų atžvilgiu ir lygina šią bendrovę su Lehman Brothers investiciniu banku, kurio žlugimas 2008 metais sukėlė pasaulinę finansų krizę.

Laiške fondo dalyviams David Einhorn rašė, kad yra daug panašumų tarp to, kaip Lehman Brothers valdytojai elgėsi prieš banko žlugimą, ir ką Tesla ir jos prezidentas Elon Musk daro dabar.

Šios dvi bendrovės daugiausia yra susijusios dėl neigiamos reakcijos į investuotojus, naudojančius šortus arba trumpas pozicijas jų akcijų atžvilgiu. Tiek investicinio banko, tiek elektromobilių gamintojo vadovybės ne kartą neigiamai atsiliepė apie minėtą grupę investuotojų ir tuo pačiu juos gąsdino, kad jie patirs nuostolių.

Dar vienas bendras dalykas yra planai pasitraukti iš biržos.

„Lehman Brothers banko atstovai grasino jų akcijas šortinantiems investuotojams, atsisakė pritraukti kapitalo (net nusipirko savų akcijų biržoje), o vadovybė viešai pranešė, kad bankas trauksis iš biržos. Po kelių mėnesių akcininkai, kreditoriai, darbuotojai ir pasaulinė ekonomika sumokėjo didelę kainą, kai neatsargus vadovybės elgesys sukėlė bankrotą“ - prisiminė David Einhorn.

Turima trumpa pozicija Tesla akcijų atžvilgiu kol kas Greenlight Capital fondui yra pelninga. Nes šios elektromobilių gamintojos vertė per praėjusį ketvirtį susitraukė beveik ketvirtadaliu, ir tai pagal vertę buvo antra daugiausiai grąžos minimam rizikos draudimo fondui atnešusi pozicija.

Tesla nėra vienintelė bendrovė, kuri, pasak fondo įkūrėjo, neturi gerų perspektyvų. Per trečią ketvirtį Greenlight Capital pardavė paskutinį turėtą Apple akcijų paketą. Fondas ilgą laiką buvo Apple akcininkas, pirmosios akcijos buvo nupirktos dar 2010 metais, kai Steve Jobs vis dar buvo gyvas. Minimas investuotojas teigia, kad dabar Apple akcijos nėra tokios patrauklios kaip tuomet, kai jis jas pirko pirmą kartą. Jis yra susirūpinęs dėl Kinijos atsakomųjų veiksmų prieš JAV prekybos politiką, galinčią pakenkti elektronikos gamintojui.

David Einhorn be to patvirtino, kad jo fondas pardavė ir socialinio tinklapio Twitter akcijas, iš kurių per aštuonis mėnesius uždirbo aštuoniasdešimties procentų grąžą. Fondo prezidentas yra susirūpinęs dėl reguliavimo rizikos, kenkiančios visoms socialinės žiniasklaidos bendrovėms po Kongreso apklausų, susijusių su Facebook ir Twitter įtaka prezidento rinkimams JAV.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,investavimas)

2019-06-21 » Kitais metais Amerikos ekonomikos gali laukti nedidelis nuosmukis
2019-06-21 » JAV ir Japonijai gali prireikti daugiau pinigų politikos priemonių
2019-06-21 » Kriptovaliutų rinkos laukia nauji reikalavimai
2019-06-20 » Prognozuoja Australijos dolerio vertės kritimą
2019-06-20 » FED palūkanų mažinimas nesuveiks
2019-06-20 » Kinijos akcijų rinka gali nukristi dešimt procentų, jei G20 metu nebus JAV ir Kinijos susitarimo
2019-06-19 » FED nepakeitė palūkanų normos, nėra sutarimo dėl tolesnių veiksmų
2019-06-19 » Šveicarijos frankas pasieks paritetą su euru
2019-06-19 » Obligacijų pirkimo programa galėtų būti ECB naujų paskatų dalis
2019-06-19 » D.Trump spaudimas mažinti palūkanas kelia grėsmę FED nepriklausomumui

 
Dar nėra komentarų