Euro zonoje mažmeninė prekyba ūgtelėjo, o Lietuvoje nepakito

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-08-03 13:13 Komentarai: (0)
Šiandien Europos sąjungos statistikos departamentas Eurostat paskelbė naujausią informaciją apie mažmeninę prekybą. Paaiškėjo, jog euro zonoje ji birželį ūgtelėjo, o mūsų šalyje ir Europos sąjungoje nepakito.

Pirmą šių metų vasaros mėnesį, palyginus su geguže, mažmeninė prekyba euro zonoje pakilo 0,3 procento, arba tiek pat kiek ir mėnesį prieš tai. Laukta, jog ji paaugs vidutiniškai 0,4 procento.

Kaip minėta, Lietuvoje ir Europos sąjungoje šis rodiklis per birželį nepakito, kai mėnesį prieš tai mažmeninė prekyba ūgtelėjo atitinkamai 0,9 ir 0,6 procento.

Per minimą mėnesį euro zonoje maisto, gėrimų ir tabako pardavimai pakilo 0,7 procento, degalų - 0,6 procento, o ne maisto prekių pardavimai susitraukė 0,3 procento. Europos sąjungoje maisto, gėrimų ir tabako pardavimai pakilo 0,4 procento, degalų - 0,1 procento, o ne maisto produktų smuktelėjo 0,4 procento.

Labiausiai birželį mažmeninės prekybos apimtys ūgtelėjo Vokietijoje (1,2 procento) bei Ispanijoje ir Lenkijoje, kur pakilo po 0,7 procento. Tuo tarpu didžiausias nuosmukis fiksuotas Švedijoje ir Suomijoje (po 2,1 procento).

Metinis mažmeninės prekybos prieaugis birželį palyginus su ankstesniu mėnesiu, euro zonoje sumažėjo nuo 1,6 iki 1,2 procento, kai ekonomistai prognozavo, jog sieks vidutiniškai 1,4 procento. Europos sąjungoje metinis prieaugis smuktelėjo nuo 2,5 iki 1,9 procento, o mūsų šalyje paaugo nuo 7,1 iki 7,2 procento, arba faktiškai labiausiai tarp visų sąjungos šalių.

Euro zonoje per metus maisto, gėrimų ir tabako pardavimai pakilo 1,7 procento, ne maisto produktų - 1,3 procento, o degalų krito 0,6 procento. Europos sąjungoje per minimą laikotarpį maisto, gėrimų ir tabako pardavimai padidėjo dviem procentais, ne maisto produktų pardavimai paaugo 1,9 procento, o degalų - 1,2 procento.

Remiantis Eurostat, tarp sąjungos šalių labiausiai mažmeninė prekyba per metus ūgtelėjo Rumunijoje (7,8 procento), Lietuvoje ir Vengrijoje (6,1 procento). Tuo tarpu labiausiai krito Maltoje (1,5 procento), Austrijoje (1,4 procento) ir Estijoje (1,2 procento).
 
Dar nėra komentarų