M.Mobius: prekybos karas - tai tik apšilimas prieš krizę

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-07-11 17:37 Komentarai: (3)
Pasak investavimo guru ir besivystančių rinkų žinovo Mark Mobius, horizonte yra kur kas didesnis pavojus nei Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kinijos prekybos karas.

Jis turi omenyje didesnį išpardavimą besivystančiose rinkose bei taip pat naują pasaulinę finansų krizę.

Mark Mobius, kuris šiais metais įkūrė investicinę bendrovę Mobius Capital Partners, neabejoja, kad anksčiau ar vėliau atsiras pasaulinė finansų krizė, nes baiginėjasi pigių pinigų epocha, ir kompanijoms, kurios tuo naudojosi, reikės susiveržti diržus.

Šiais metais Fed ir ECB atliekamas pinigų politikos normalizavimas jau pakenkė sparčiai augančioms rinkoms. Taip pat joms neigiamą poveikį padarė stiprėjantis doleris ir blogėjančios tarptautinės prekybos sąlygos.

Mark Mobius prognozuoja, kad bendras besivystančių šalių akcijų rinkų indeksas MSCI Emerging Markets iki šių metų pabaigos gali nukristi dar dešimt procentų bei tokiu būdu atsidurti meškų rinkoje.

Nepaisant šios niūrios vizijos, aštuoniasdešimt vienerių metų investuotojas teigia, jog laukiantis kritimas - tai bus gera proga apsipirkti. Jo nuomone, Brazilijai ir Turkijai, įvertinus jų valiutų vertės kritimą, gali būti naudingas prekybos karas. Taip pat didėjantis protekcionizmas gali būti palankus Pietų Korėjai, Vietnamui ir Indijai.
 
1.   Parašė Krosneles.eu   2018-07-11 20:20  

Jau kasdien po straipsnį apie artėjančia krizę. Ką gi laukiam.

 
2.   Parašė loog77   2018-07-11 20:56  

Dabar gąsdina, paskui išeis kažkokios geros naujienos kad liaudis lengvai neprisišortintų ir tada griebs už čiuprynos

 
3.   Parašė kibiras   2018-07-12 09:05  

sudėtinga, bet kaupiam cashą