Didžiausia grėsmė investuotojams šiais metais yra baimė

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-07-05 15:13 Komentarai: (0)
Likusiame šių metų etape didžiausia grėsmė yra ta, kad investuotojai bijo, ir jie gali imtis vadovautis emocijomis, tikina Šveicarijos UBS banko Aktyvų valdymo padalinio analitikai.

„Daug dėmesio skiriant trumpalaikėms rizikoms ir per mažai ilgalaikiam augimui, daugelis investuotojų dažnai nepasiekia galimos grąžos“ - atkreipia dėmesį jie.

Šveicarijos investicinio banko UBS analitikai primena, kad per dešimties metų horizontą daug labiau tikėtina, kad grąža iš investicijų į akcijas bus teigiama, o ne neigiama.

Šio teiginio įrodymas yra populiarūs indeksai ir jų verčių pokyčiai. Per pastarąjį dešimtmetį vieno iš pagrindinių Amerikos akcijų rinkos indeksų S&P500 grąža arba prieaugis siekė net 114 procentų, o tuo tarpu Stoxx Europe 600 indeksas per šį laikotarpį ūgtelėjo trisdešimt šešiais procentais.

Tuo pačiu metu UBS banko analitikai įspėja, kad artėjant ekonominiam ciklui į pabaigą, mažai tikėtina, jog daugelis investuotojų tiksliai nuspės viršūnes ir dugnus rinkoje. Tai baigiasi pelno praradimu ir nuostoliais, tuo tarpu ilgalaikiams investuotojams tai nėra problema.
 
Dar nėra komentarų