Laikas susijungti Europos bankams

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-06-12 15:51 Komentarai: (0)
Mažesni pelnai ir augančios išlaidos gali sukelti susijungimų bangą tarp Europos bankų. Nors sandorių dar nebuvo, tačiau gandų šia tema dar labiau padaugėjo.

Pastarosiomis dienomis spekuliacijos atsinaujino dėl žiniasklaidos pranešimų apie galimą dviejų bankų susijungimą Vokietijoje. Pasak Bloomberg, Deutsche Bank stebėtojų tarybos pirmininkas kalbėjo su didžiausiais akcininkais apie galimą susijungimą su antru pagal dydį Vokietijos banku Commerzbank.

„Sandoris gali būti vienas iš nedaugelio būdų išgelbėti Deutsche Bank“ - tikina Natixis analitikas Alex Koagne.

Nuo šių metų pradžios didžiausio Vokietijos banko akcijų kaina jau driokstelėjo žemyn net trisdešimt devyniais procentais, o Commerzbank - beveik dvidešimt trimis procentais.

Didžiojoje Britanijoje kalbama apie galimą Barclays ir Standard Chartered bankų susijungimą. Savo ruožtu galime sulaukti ir tarptautinio bankų susiliejimo, t.y. italų UniCredit su prancūzų Societe Generale.

Akivaizdu yra tai, jog Europai reikia mažiau bankų, o susijungimai galėtų padėti išspręsti šią problemą, tačiau dar jokių oficialių sprendimų nepriimta.

Pasak Europos bankininkystės federacijos, devyniolikoje šalių, kuriose yra euras, vienam banko filialui tenka tik 54 tūkstančiai žmonių, o štai palyginimui Japonijoje - beveik devyni šimtai tūkstančių. Europos bankų sektoriui pastaruoju metu nesiseka itin gerai, priešingai nei Amerikos, kur bankai fiksuoja rekordinius pelnus. Deutsche bank bankas jau kelis metus yra nuostolingas, tuo tarpu amerikiečių JPMorgan Chase per pirmą šių metų ketvirtį uždirbo 8,7 mlrd. dolerių pelno, kuris tarp visų Amerikos bankų buvo didžiausias per visą istoriją.

Europos bankų federacijos teigimu, euro zonos bankai naudoja turtą siekdami gauti pelno kur kas blogiau, nes turto grąža čia siekia tik 1,8 procento, kai Amerikoje sudaro 8,8 procento, o Japonijoje - 7,3 procento.
 
Dar nėra komentarų