OPEC atstovai išgavo mažiausiai naftos per pastaruosius vienerius metus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-04-12 15:30 Komentarai: (1)
Kovo mėnesį OPEC kartelio narių naftos gavyba sumažėjo iki žemiausio lygio per pastaruosius vienerius metus. Šį kritimą pagrinde lėmė šios žaliavos tiekimo iš Saudo Arabijos ir Venesuelos nuosmukis.

Tai rodo, kad antroje metų pusėje pasaulinė naftos rinka gali dar labiau susispausti.

Remiantis šiandien paskelbta OPEC ataskaita, didžioji žaliavos pasiūlos perviršio dalis, dėl jau penkiolika mėnesių galiojančio susitarimo sumažinti naftos gavybą, prie ko prisijungė ir kai kurios šalys, kurios nepriklauso minimam karteliui, jau buvo pašalinta iš rinkos.

Praėjusį mėnesį keturiolika OPEC narių per dieną išgaudavo po vidutiniškai 31,958 mln. barelių naftos, arba mažiausiai nuo pat praėjusių metų pirmojo pavasario mėnesio. Ši gavyba per kovą krito 201,4 tūkstančiais barelių per dieną, arba labiausiai nuo pat praėjusių metų lapkričio mėnesio.

Daugiausiai prie minimos žaliavos gavybos kritimo prisidėjo Venesuela, Saudo Arabija ir Libija. Saudo Arabijos atveju, kuri yra didžiausia naftos išgavėja, jos gavyba kovą krito 46,9 tūkstančiais barelių iki 9,93 mln. barelių per dieną.

Dėl padidėjusios politinės įtampos Artimuosiuose Rytuose, juodojo aukso kaina pakilo iki aukščiausio lygio per pastaruosius trejus metus. Tiesa, šiandien nafta pinga. Po pietų už barelį Brent naftos buvo mokama po 71.57 dolerius, arba 0,68 procento mažiau nei vakar, na o WTI rūšies žaliavinė nafta buvo atpigusi 0,6 procento iki 66.42 dolerių už barelį.

Nuo metų pradžios Brent nafta pabrango virš septynių procentų, o WTI - dešimt procentų. Per pastaruosius vienerius metus jų kainos atitinkamai šoktelėjo 28,8 procento ir 25,8 procento.
 
1.   Parašė kergudu   2018-04-12 20:39  

yra kas padidino https://www.eia.gov/dnav/pet/hist/LeafHandler.ashx?n=pet&s=wcrfpus2&f=w