
Anot minimo banko ekonomistų, jei bendrojo vidaus produkto augimas Amerikoje išliks didesnis už potencialų lygį, tai gali padidinti darbo jėgos rinkos perkaitimo tikimybę, o tai savo ruožtu paspartins palūkanų normos padidėjimą.
„Nors didelė rinkos koncentracija į kainų pokyčius ir darbo užmokesčio duomenis iš tiesų yra pagrįsta, mes manome, kad rinkos gali nepakankamai įvertinti augimo tempų svarbos pinigų politikos perspektyvoms“ - rašoma Goldman Sachs Group banko analitikų pranešime.
Jie teigia, jog Amerikos Federaliniam Rezervų bankui nebūtina, kad infliacija augtų arba pakiltų virš norimo lygio tam, jog jis galėtų sugriežtinti savo monetarinę politiką. Taip bus tol, kol ekonominė perspektyva išliks tokia pati kaip dabar.
Goldman Sachs Group banko atstovai prognozuoja, kad kitais metais Amerikoje bazinė palūkanų norma bus padidinta keturis kartus, tuo tarpu Amerikos Centrinio banko atstovai tikisi, kad monetarinė politika 2018 metais šalyje bus sugriežtinta tris kartus kaip ir šiais metais.