UBS: laikas šortinti dolerį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-12-22 13:27 Komentarai: (1)
Tikėtina, jog atėjo laikas tikėtis Amerikos dolerio vertės kritimo, t.y. jį šortinti, mano investicinio banko UBS Aktyvų paskirstymo padalinio vadovas Azijoje Adrian Zuercher. Jis tvirtina, jog ši valiuta yra pervertinta.

Doleris ėmė pastebimai stiprėti kai paaiškėjo, jog Donald Trump bus naujasis Amerikos prezidentas. Be to, Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovai užsiminė, jog kitąmet bazinė palūkanų norma gali būti padidinta tris kartus, o ne du, kaip laukta rinkoje. Vakar dolerio indeksas ūgtelėjo iki 103,65 vertės, t.y. aukščiausia jo reikšmė nuo pat 2002 metų gruodžio mėnesio.

„Mes manome, kad Amerikos doleris dabartiniame lygyje yra gerokai pervertintas, o ypač per pastarąsias keletą savaičių. Šis ralis nėra pagrįstas“ - sakė Adrian Zuercher.

Jo nuomone, po ketverius metus trukusio dolerio stiprėjimo jis tapo pervertintas G10 šalių valiutų atžvilgiu. Euro atžvilgiu net 15 - 20 procentų, o jenos - net trisdešimt procentų,

Tuo pačiu Adrian Zuercher pripažįsta, jog jeigu Donald Trump realizuos skelbtą politiką, ji gali lemti infliacijos augimą ir tuo pačiu paskatins Centrinį banką didinti palūkanų normą, kas sustiprins dolerį. Bet yra ir kita viso to pusė.

„Mes taip pat manome, kad infliacija Europoje ims didėti, infliacija Japonijoje pajudės į viršų ir ten prasidės kiekybinio švelninimo mažinimas, kas turėtų teigiamai paveikti abi valiutas“ - sakė investicinio banko UBS Aktyvų paskirstymo padalinio vadovas Azijoje.

Adrian Zuercher taip pat mano, jog Amerikos valdžios finansai irgi gali suvaidinti vaidmenį mažinant entuziazmą dolerio atžvilgiu.

„Jei ponas Trump nori išleisti daugiau, jis turės tai finansuoti, todėl biudžeto deficitas didės. Istoriškai tai nėra pozityvu valiutoms, taip pat ir doleriui, todėl tikiuosi, jog tai irgi darys jo atžvilgiu spaudimą“ - reziumavo jis.
 
1.   Parašė maxa   2016-12-22 14:09  

Mes taip pat manome, kad infliacija Europoje ims didėti, infliacija Japonijoje pajudės į viršų ir ten prasidės kiekybinio švelninimo mažinimas, kas turėtų teigiamai paveikti abi valiutas“ - sakė investicinio banko UBS Aktyvų paskirstymo padalinio vadovas Azijoje.


http://www.traders.lt/page.php?id=24551

Europos Centrinio banko vykdoma agresyvi pinigų spausdinimo politika neišlaikė egzamino bei nepaspartino euro zonos ekonomikos augimo, pareiškė Latvijos Centrinio banko vadovas bei ECB valdymo organų narys Ilmars Rimsevics.


Taip pat kritiškai apie šią programą pasisakė ir Vokietijos Centrinio banko Bundesbank prezidentas Jens Weidmann. Jo nuomone, Centriniai bankai kalbant apie paklausos atgaivinimą iš esmės yra bejėgiai.