
Ekonomistai prognozavo, jog po antrojo perskaičiavimo prieaugis bus kilsteltas nuo 2,9 procento iki vidutiniškai trijų procentų.
Per pirmą šių metų ketvirtį Amerikos ekonomika paaugo tik 0,8 procento, o per antrą ketvirtį augimas paspartėjo iki 1,4 procento.
Vien Amerikos vartotojų išlaidų, kurios sukuria net apie septyniasdešimt procentų šios šalies bendrojo vidaus produkto vertės, prieaugis per praėjusį ketvirtį po peržiūros buvo padidintas nuo 2,1 iki net 2,8 procento. Tiesa, per antrą ketvirtį jos paaugo net 4,3 procento. Tuo tarpu valdžios išlaidos pakilo kiek mažiau nei prieš tai manyta.
Po perskaičiavimo paaiškėjo, jog verslo atsargos šalyje per trečią šių metų ketvirtį buvo padidintos už mažesnę sumą, t.y. ne už 12,6 mlrd. dolerių, o tik už 7,6 mlrd. dolerių, tad tuo pačiu teigiamas indėlis į Amerikos ekonomikos augimą buvo dar kuklesnis nei manyta anksčiau. Prieš tai net penkis ketvirčius iš eilės atsargų pokytis neigiamai veikė ekonomikos augimą ir tai buvo ilgiausias toks laikotarpis per pastaruosius beveik šešis dešimtmečius.
Teigiamas užsienio prekybos indėlis į užfiksuotą ekonomikos augimą siekė ne 0,83 procentinio punkto, o buvo dar kiek aukštesnis ir sudarė 0,87 procentinio punkto, t.y. buvo didžiausias nuo pat 2013 metų paskutinio ketvirčio.

Nors antrą ketvirtį iš eilės Amerikoje krito investicijos į gyvenamąjį būstą, tačiau pats nuosmukis siekė ne 6,2 procento, kaip skelbta remiantis pirminiu preliminariu vertinimu, o sudarė 4,4 procento. Tad neigiamas poveikis bendrojo vidaus produkto pokyčiui taip pat buvo mažesnis. Ketvirtį prieš tai šis rodiklis susitraukė 7,7 procento.
Priminsime, kad šių metų pabaigoje bus paskelbtas trečiasis ir tuo pačiu šiame etape galutinis praėjusio ketvirčio šios šalies bendrojo vidaus produkto vertinimas.