Iš kur tos Europos bankų problemos?

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-10-05 01:26 Komentarai: (0)
Pastarosiomis savaitėmis daugiausiai skausmo Senojo žemyno bankų sistemai suteikė Deutsche Bank. Būtent šio didžiausio Vokietijos banko akcijos atpigo labiausiai ir be to, jam Amerikoje buvo paskirta didžiausia bauda. Tačiau Europos bankų problemos daug gilesnės ir didesnės.

Ekonomistai teigia, kad tai kelių veiksnių derinys.

Visų pirma tai neigiamų palūkanų atsiradimas. Nuo to laiko kai Centriniai bankai pradėjo taikyti radikalią monetarinę politiką, kuri skirta skatinti ekonomikos augimą Europoje, šio žemyno bankai turi ribotas galimybes uždirbti iš trumpalaikio skolinimo ir yra priversti apsiriboti tik ilgalaikėmis paskolomis.

Vokietijos dešimties metų trukmės valstybinių obligacijų pajamingumas jau kurį laiką yra neigiamas, be to, ir kai kurių kitų Europos šalių taip pat.

Kuo didesnė obligacijų kaina, prie ko irgi prisidėjo Centrinių bankų vykdoma pinigų politika, tuo labiau smunka obligacijų pajamingumas.

Be to, daugelis Europos bankų po 2008 - 09 metais kilusios pasaulinės ekonominės ir finansinės krizės per vėlai ėmėsi restruktūrizacijos.

Italijos bankai yra apkrauti milijardų eurų vertės blogomis paskolomis ir jau seniai yra vertinami kaip potenciali grėsmė euro zonos ekonomikai.


Be to, ne tik Deutsche Bank turi sumokėti baudą už rizikingų vertybinių popierių susietų su hipotekos paskolomis pardavimą, yra ir daug kitų Senojo žemyno bankų, kurie turi tokią problemą, tad tuo pačiu tai gali sumažinti jų taip vadinamas saugumo pagalves.
 
Dar nėra komentarų