„Sanitas“ mažina informacijos srautą investuotojams

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-02-07 17:26 Komentarai: (0)
Farmacijos bendrovė “Sanitas” skelbdama neaudituotą 2007 metų veiklos rezultatą, peržiūrėjo savo informacijos atskleidimo investuotojams kalendorių.

Kadangi geriausia tarptautinių kapitalo rinkų praktika nenumato emitentams pareigos skelbti mėnesio rezultatus ar finansines veiklos prognozes, Bendrovė atsisako konsoliduotų mėnesio pardavimų ar veiklos rezultatų skelbimo.

Be to, Bendrovė svarsto keletą plėtros planų ir projektų. Kol kas šie planai nėra galutinai apibrėžti, tačiau jų realizavimas gali įtakoti būsimus veiklos rezultatus. Bendrovė mano, jog šiuo metu ji negali informuoti investuotojų apie savo būsimus veiksmus ir ateities finansinius rezultatus. Dėl to Bendrovė nebeskelbs finansinių veiklos prognozių, ji taip pat atšaukia visas jau paskelbtas prognozes, įskaitant, bet neapsiribojant, visas pajamų ir EBIDTA prognozes.

Pagal anksčiau skelbtas prognozes „Sanitas“, valdantis Slovakijos farmacijos gamyklą „Hoechst-Biotika“ bei Lenkijos farmacijos įmonę „Jelfa“, šiemet skelbė planuojantis pasiekti 393,7 mln. litų pardavimus bei uždirbti 62,2 mln. litų grynojo pelno. Planuose numatyta EBITDA siekė 120,7 mln. litų.

Bendrojo pelno maržą buvo numatyta išauginti nuo 52,6 proc. iki 56 proc., o grynojo pelno maržą iki 15,8 procento.

“Sanitas“ skelbė, jog liepos mėnesį planuoja atidaryti valdomos bendrovės „Jelfa“ atstovybę Vengrijoje. Pats „Sanitas“ planuoja atidaryti savo atstovybes Latvijoje bei Bulgarijoje. Taip pat numatoma atstovybė Estijoje, tačiau dėl mažos rinkos šis sprendimas dar nėra galutinai priimtas.

Bendrovė mano, jog periodinių ir metinių finansinių ataskaitų skelbimas, kaip to reikalauja galiojančios teisės normos, suteiks investuotojams pakankamai su Bendrovės veikla susijusios finansinės informacijos bei atitiks geriausią tarptautinę praktiką.

Pagrindiniai „Sanito“ akcininkai yra investicijų bendrovė „Invalda“ bei investicijų fondai "Amber Trust II SCA" ir "Citigroup Venture Capital International Jersey". „Sanito“ akcijos kotiruojamos Vilniaus vertybinių popierių biržos Oficialiajame sąraše.
 
Dar nėra komentarų