Prekybos sesijos apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2008-02-06 15:14 Komentarai: (0)
Po to kai JAV buvo paskelbti prasti paslaugų sektoriaus duomenys visos rinkos nusirito žemyn, todėl šiandieninė VVPB kryptis taip pat buvo nuspėjama, nes Baltijos šalių biržos pastaruoju metu tesugeba mėgdžioti pasaulines tendencijas. Šiandien VVPB bendra apyvarta siekė 4,13 mln. litų, sandorių buvo 802, o brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai 8/15. OMXV indeksas sumenko 1,11 proc. iki 463,99 punkto ribos.

Antradienį buvo paskelbti JAV paslaugų sektoriaus duomenys, indeksas atspindintis sektoriaus aktyvumą sausio mėnesį nukrito iki 41,9 punkto,o gruodį jis siekė 54,4 punkto. Tai pats žemiausias šio indekso lygis nuo 2001 metų spalio mėnesio. Analitikų prognozėmis sausį indeksas turėjo siekti 53 punktus. Be abejo, ši naujiena vėl privertė sudrebėti pasaulio biržas. Pirmiausiai žemyn patraukė JAV biržų indeksai, nukritę virš 3 proc. Vėliau jų pavyzdžiu pasekė Azijos regiono biržos, kur investuotojai skubėjo išsiparduoti akcijas ir įsigyti mažiau rizikingas obligacijas. Didžiausios Azijoje Tokijo biržos indeksas „Nikkei 225“ vos prasidėjus prekybos sesijai smuko 3 proc., o sesijos pabaigoje jau buvo praradęs 4,7 proc. Honkongo birža nukrito 5,37 proc., o Singapūro 3,9 proc. Pietų Korėjos, Taivanio ir Kinijos biržos šiandien neveikia dėl švenčių. Azijos biržose taip pat krenta aliuminio bei vario kainos, rinkos baiminasi, kad dėl recesijos JAV gali sumažėti šių žaliavų paklausa. Azijos regioną apimantis indeksas MSCI Asia Pacific šiandien nukrito 3 proc. Tokiomis pat minorinėmis nuotaikomis prasidėjo prekybos sesija ir Europoje. Tačiau dienos eigoje trijų didžiausių Vakarų Europos biržų - D.Britanijos, Vokietijos bei Prancūzijos indeksai sugebėjo atsimušti ir perlipo į žaliąją zoną atitinkamai +0,24, +0,48 ir +0,75 procento.

Gera naujiena: AB „Sanitas“ 2007 metais uždirbo 44 mln. litų grynojo pelno
(šaltinis: OMX Vilnius)

Preliminarus konsoliduotas AB „Sanitas“ grupės veiklos rezultatas 2007 metais grynasis pelnas 44,162 mln. litų (12,790 mln. eurų), tai yra 28,8 % daugiau, nei prognozuota. Didžiausią skirtumą sąlygojo pelno mokesčio atstatymas gruodžio mėnesį, kai buvo perskaičiuotas pelno mokestis atsižvelgiant į per metus susidariusį atidėtojo pelno mokesčio turtą.

„Finastos“ komentaras:
EBITDA rodiklis siekė 105,400 mln. litų (30,526 mln. eurų) ir atitiko AB „Sanitas“ prognozes. Tarptautinių apskaitos standartų komitetas išleido komentarą dėl nuolaidų apskaitos finansinėje atskaitomybėje, todėl metinėse ataskaitose 7,5 mln. litų buvo perkelti iš veiklos išlaidų ir apskaityti kaip pardavimus mažinančios nuolaidos. Dėl šios priežasties konsoliduoti AB „Sanitas“ įmonių grupės pardavimai skiriasi nuo anksčiau pateiktų preliminarių rodiklių ir per 2007 metus sudarė 335,4 mln. litų (4,2% mažiau nei planuota).


Bloga naujiena: AB „Rokiškio sūris“ sausį pardavimai smuko
(šaltinis: OMX Vilnius)

AB „Rokiškio sūris“ grupės 2008 m. sausio mėnesio preliminarūs pardavimai sudarė 46,428 mln. litų (13,446 mln. EUR), t.y. 16,6 proc. mažiau negu per praėjusių metų tą patį laikotarpį. 2007 metų sausio mėnesio konsoliduoti pardavimai sudarė 55,690 mln. litų (16,129 mln. EUR).

„Finastos“ komentaras:
Pardavimo sumažėjimo priežastys - mažesni eksporto pardavimai. Eksportuojamų produktų parduota mažiau, nes dėl didelės praėjusių metų kainos sumažėjo kai kurių pieno produktų paklausa pasaulinėse rinkose, dėl ko šiuo metu produkcijos kainos krenta, kas daro rinką labai konservatyvią.
 
Dar nėra komentarų