Recesija – puikus metas investuoti

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-02-06 10:53 Komentarai: (0)
Nors dauguma investuotojų ir baiminasi JAV recesijos, tačiau pažvelgiant istoriškai tai yra puikus metas pasididinti savo investicinius portfelius. Geriausias pavyzdys yra 1990 metų recesija, kuri buvo labai panaši į dabartinę. Naftos kainos šuoliavo į viršų, o finansinį sektorių taip pat krėtė suirutė. Tačiau kiek vėliau akcijų rinkoje įvyko ilgiausias bulių ralis per visą istoriją, teigia naujienų agentūra „CNBC“.

Todėl užuot baiminusis recesijos ir masiškai viską pardavus, geriau reikėtų išanalizuoti patraukliausias investavimo galimybes.

Analitikai teigia, kad tai kas šiuo metu vyksta yra paprasčiausia ekonomikos dalis ir nereikėtų taip jautriai reaguoti, kaip buvo sureaguota antradienio prekyboje. Būtent vakar indeksai fiksavo didžiausius šių metų kritimus, kurie siekė tris procentus. Iš 11 recesijų, buvusių nuo antrojo pasaulinio karo, per 7 iš jų akcijų rinkos paaugo vidutiniškai 3 procentais.

Svarbiausias dalykas yra teisingai pasirinkti kur nukreipti savo investicijas. „Holland & Co.“ analitikas Michael Holland teigia, kad reikia pirkti didžiųjų kompanijų akcijas. Tokių kaip „Berkshire Hathaway“, „Microsoft“ ar „General Electric“. Pasak jo tokios kompanijos visada sugeba išpešti naudos.
 
Dar nėra komentarų