JAV akcijų rinka patyrė didžiausią metų smūgį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-02-06 09:18 Komentarai: (0)
JAV akcijų rinka antradienį pratęsė šios savaitės nuosmukį, o pagrindiniai indeksai fiksavo didžiausius šių metų kritimus, kurie siekė 3 procentus. Taip investuotojai sureagavo į ISM instituto skelbiamą paslaugų sektoriaus indeksą, kuris pirmą kartą susitraukė pirmą kartą per penkis metus ir pasiekė 2001 metų spalio mėnesio lygmenį. Tai rodo, kad JAV greičiausiai jau įžengė į recesiją. Būtent paslaugos sudaro du trečdalius JAV bendrojo vidaus produkto ir yra pagrindinė šalies ekonomikos jėga.

„Dow Jones Industrial Average“ indeksas antradienį nusirito 2,9 proc., „Standart & Poor 500“ indeksas krito 3,2 proc., o „Nasdaq Composite“ fiksavo 3,1 proc. nuosmukį. Nuo metų pradžios indeksai yra nukritę jau atitinkamai 8,7 proc., 9 proc. ir 13 procentų.

Po akcijos reitingų sumažinimų 5,45 proc. pigo investicinio banko „Goldman Sachs“ akcijos. „American Express“ pigo 4,11 procento.

Technologijų sektorius, kuris yra labai pažeidžiamas dėl verslo ir vartojimo sutrikimų, antradienį taip pat leidosi žemyn. „Apple“ akcijos atpigo 1,74 proc., o „Microsoft“ – 3,71 procentu.
 
Dar nėra komentarų