
Likus dviem dienom iki referendumo, kurio metu britai spręs ar pasilikti Europos sąjungoje, Mario Draghi užtikrino Europos parlamento atstovus, jog Centrinis bankas yra pasirengęs bet kokioms pasekmėms, kurias sukels minėtas referendumas, t.y. jo rezultatai.
Pastaruoju metu Centrinių bankų atstovai visame pasaulyje, t.y. nuo Japonijos iki Šveicarijos, tikina, kad jie yra pasirengę padidinti likvidumą finansų rinkose jei britai pasirinks pasitraukti iš Europos sąjungos.
Tuo tarpu mažėjant tikimybei, kad referendumo metu dauguma pasisakys už Brexit, nuosekliai kyla svaro vertė, kuri prieš tai rinkos dalyviams nerimaujant buvo pastebimai smuktelėjusi.
Artėjant vakarui už vieną svarą buvo mokama po 1.4682 dolerius, arba nežymiai daugiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. Vienu metu šiandien svaras buvo pabrangęs iki 1.47833 dolerių. Vos prieš tris prekybos sesijas rinkoje už vieną svarą dar buvo mokama tik po kiek daugiau nei 1,4 dolerius. Tai reiškia, kad nuo to laiko jo vertė pašoko net beveik penkiais procentais.
Tuo tarpu svaro vertė euro atžvilgiu šiandien artėjant vakarui buvo pakilusi 0,36 procento iki 1.30198 eurų, kai dar prieš tris prekybos sesijas už svarą buvo mokama po maždaug 1,253 eurus. Šiandien svaro vertė mūsų valiutos atžvilgiu vienu metu buvo pakilusi iki 1.30626 eurų.
Nuo šių metų pradžios svaras dolerio atžvilgiu nežymiai atpigo, o euro - krito keturiais procentais. Per pastaruosius vienerius metus Didžiosios Britanijos valiuta Amerikos valiutos atžvilgiu atpigo virš septynių procentų, o euro - apie septynis procentus.