Azijos akcijų rinkos antradienį pademonstravo kilimą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-01-29 15:16 Komentarai: (0)
Azijos investuotojų viltys, kad JAV Federalinis rezervų bankas rytoj paskelbs apie dar vieną palūkanų mažinimą, pastūmėjo rinkas į viršų. Tačiau Australijos rinka nesugebėjo išlaikyti augimo ir prekybos pabaigoje nukrito beveik 2,5 procento.

Tokijo „Nikkei 225 Average“ indeksas antradienį paaugo 2,99 proc., o labiausiai į viršų kilo bankinis sektorius, kuris turėtų gauti daugiausia naudos iš JAV palūkanų mažinimo. Rinkoje taip pat teigiamai sureaguota į gerus didžiausios šalies laivybos kompanijos „Nippon Yusen“ veiklos rezultatus, kurie pastūmėjo visą sektorių į viršų. Didžiausių šalies lengvųjų sunkvežimių gamintoja „Isuzu“ pademonstravo 9,6 augimą, po to kai buvo padidintos akcijos rekomendacijos į pirkti.

Pietų Korėjos akcijų rinkos indeksas „Kospi“ antradienį ūgtelėjo 0,7 proc. ir atsitiesė po pirmadienio nuosmukio.

Tačiau Australijos akcijų rinka antradienį demonstravo 2,45 proc. kritimą. Rinkoje taip sureaguota į pirmadienio pasaulio prekybą, kadangi vakar Australijos birža nedirbo. Visų keturių didžiausių šalies bankų akcijos pigo.

Honkongo „Hang Seng“ indeksas antradienį paaugo 1 procentu. Labiausiai brango palūkanų normoms jautrūs sektoriai, tokie kaip nekilnojamo turto vystymo bendrovės. Anglies pramonės sektorius taip pat demonstravo solidžius augimus. Kinijos „Shanghai Composite“ indeksas paaugo 0,9 procento.
 
Dar nėra komentarų