
Kaip ir dabar, taip ir tuomet buvo surandama krūva priežasčių, kodėl tuo atveju naftos kaina gali ir turėtų kilti dar aukščiau, na o šiuo atveju, kodėl gali kristi žemiau. Toks analitikų, investuotojų aktyvumo padidėjimas ir vis labiau augantis pesimizmas, t.y. prastėjantys lūkesčiai, gali reikšti, jog jau netrukus galima sulaukti bent šiokio tokio atšokimo.
Tuo tarpu garsus investuotojas Dennis Gartman sako, kad naftos kainų griūtis gali tapti nauju standartu.
„Nepamirškite, kad prieš pusantrų metų aš pasakiau, kad pasieksime trisdešimt kelių dolerių lygį, o tuo metu už barelį buvo mokama po 125 dolerius. O dabar kaina jau žemiau nei trisdešimt dolerių už barelį ir vis dar yra spaudimas. Aš maniau, kad turėsime tam tikrą palaikymą. Tačiau jo neturime“ - teigė jis.
Minimas investuotojas atkreipia dėmesį, kad nors dauguma dėl naftos kainų kritimo kaltina Kiniją, tačiau, pavyzdžiui, Kanada prisidėjo prie naftos pasiūlos padidėjimo.

Tuo pačiu jis mano, kad iki minimos žaliavos kainos dugno dar ilgas kelias.
„Per ateinančius mėnesius galime skandalingai nusmukti žemiau penkiolikos, šešiolikos, septyniolikos, aštuoniolikos dolerių už barelį, tačiau prognozuoju, kad ten ilgai ji nebus“ - reziumavo gerai žinomas investuotojas ir finansų rinkų žinovas Dennis Gartman.
Šiandien naftos kainos rinkoje išlieka nežymiai pakitusios. Po pietų už barelį WTI rūšies žaliavinės naftos buvo mokama po 29,44 dolerius, arba 0,07 procento daugiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu, na o už Brent barelį buvo mokama po 28,89 dolerius, arba 0,17 procento mažau.
Nuo metų pradžios jų kainos smuktelėjo atitinkamai virš aštuoniolikos ir virš dvidešimt trijų procentų. Per pastaruosius vienerius metus WTI nafta atpigo 36,6 procento, o Brent - 41 procentu.