
Mes kalbame apie nuosmukį ir darbo vietų mažinimą, t.y. ekonominis akvivalentas kai Kalėdų Senelis palieka jūsų finansų kojinėje anglį.
„Aš laukiu, jog artėjant metų pabaigai pradės įsibėgėti atleidimai iš darbo” – pareiškė jis, bei nurodė, kad pirmosios aukos bus dirbantys mažmeninėje prekyboje.
„Mažmenininkai pervertino savo klientų galimybes pirkti jų prekes. Amerikiečiai yra žlugę. Jie yra apkrauti skolomis. Mes balansuojame ant oficialaus nuosmukio krašto, o darbo rinkoje padėtis prastėja” – tikino Peter Schiff.
Jis teigė, kad dėl šios problemos kaltę turi prisiimti Amerikos Federalinis Rezervų bankas.
„Centrinio banko pigių pinigų politika išpūtė tokį didelį burbulą, kad bet koks dūris gali lemti, jog Amerikos ekonomika taps laipsniškai nebekontroliuojama. Ir būtent tai lemia, jog palūkanų padidinimo tikimybė yra labai nedidelė” – sakė investicinės kompanijos Euro Pacific Capital vadovas.
Amerikos Centrinio banko atstovų posėdis bus surengtas gruodžio 15 - 16 dienomis, o po to, kai pasirodė itin pozityvūs spalio mėnesio Amerikos darbo rinkos duomenys, rinkoje tikimybė, kad minėto posėdžio metu bus nuspręsta padidinti bazinę palūkanų normą, dar labiau padidėjo.
„Fed turi kalbėti apie palūkanų didinimą, kad apsimestų, jog visas atsigavimas yra realus, tačiau realiai jie negali jų padidinti. Janet Yellen negali prisipažinti, jog ji negali jų pakelti, nes jei ji tai padarytų, tuomet paaiškėtų, jog visas šis atsigavimas yra klastotė bei kad ši politika buvo klaida” – pabrėžė Peter Schiff.
Kalbėdamas apie dabartinį dolerio ralį arba brangimą, jis pareiškė, jog tai didžiausias kada nors Amerikos Federalinio Rezervų banko išpūstas burbulas ir tai yra vienintelis dalykas, kuris išlaiko ekonomiką jachtoje.