
Remiantis Baker Hughes kompanijos duomenimis, Amerikoje jau trečią savaitę iš eilės padidėjo aktyviai naudojamų naftos gręžinių skaičius. Be to, investuotojų nuotaikas neigiamai paveikė ir vėl prasidėjęs išpardavimas Kinijos akcijų rinkoje, bei pasirodžiusios kelios kitos negatyvios naujienos.
„Yra daug pranešimų ir nei vienas iš jų nėra geras naftos pramonei” - pareiškė maklerio kompanijos Mizuho Securities vadovas Bob Yawger.
Be to, spekuliatyviai nusiteikę rinkos dalyviai taip pat jau ne itin tikisi, kad naftos kainos ims didėti. Žaliavų rinkos reguliatorius pranešė, kad per praėjusią savaitę grynųjų pozicijų susijusių su lūkesčiai, jog nafta brangs, skaičius smuktelėjo iki žemiausio lygio per pastaruosius dvejus metus.
Remiantis PVM Oil Associates duomenimis, naftos perteklius rinkoje ir toliau didėja ir yra didžiausias nuo pat 1998 metų. PVM Oil Associates kompanijos skaičiavimais, per dieną naftos pasiūla paklausą viršija dviem milijonais barelių.
Morgan Stanley banko specialistai perspėja, kad egzistuoja gan didelė riziką, jog naftos kainų kritimas bus didesnis nei 1986 metais. Tuo tarpu Deutsche Bank strategas Michael Hsueh prognozuoja, kad naftos rinkoje pusiausvyra bus pasiekta tik 2017 metų antroje pusėje.

Antradienį artėjant vakarui už barelį Crude naftos buvo mokama po 47.64 dolerius, arba 1,4 procento daugiau nei pirmadienio prekybos sesijos metu, na o už Brent rūšies žaliavinės naftos buvo mokama po 52,98 dolerius, arba nežymiai mažiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. Vien per šį mėnesį Crude nafta jau atpigo 19,3 procento, o Brent - šešiolika procentų.
Nuo šių metų pradžios Crude nafta atpigo apie vienuolika procentų, o per pastaruosius vienerius metus - beveik penkiasdešimt trim procentais. Palyginimui, Brent rūšies žaliavinės naftos kainos susitraukė atitinkamai 7,45 procento bei virš penkiasdešimt procentų.