
Kovo mėnesį, palyginus su vasariu, mažmeninės prekybos apimtys Europos sąjungoje susitraukė 0,6 procento, o Lietuvoje paaugo 0,8 procento. Mėnesį prieš tai visur buvo fiksuojamas šio rodiklio prieaugis, t.y. euro zonoje ir Europos sąjungoje jis sudarė po 0,1 procento, o mūsų šalyje - 1,4 procento.
Kalbant apie metinį pokytį, tai kovo mėnesį euro zonoje buvo užfiksuotas 1,6 procento mažmeninės prekybos prieaugis, kai ekonomistai tikėjosi, jog jis sudarys vidutiniškai 2,4 procento. Europos sąjungoje minimą mėnesį metinis mažmeninės prekybos prieaugis siekė 2,5 procento, o Lietuvoje sudarė 4,7 procento. Vasario mėnesį metinis prieaugis siekė atitinkamai 2,8 procento, 3,4 procento bei 5,3 procento.
Per kovo mėnesį euro zonoje automobilinių degalų pardavimai pinigine išraiška krito 2,7 procento, ne maisto sektoriaus sumažėjo 0,8 procento, o maisto, gėrimų ir tabako pardavimai krito 0,6 procento. Europos sąjungoje degalų pardavimai krito 2,9 procento, ne maisto sektorių - 0,5 procento, o maisto, gėrimų ir tabako pardavimai susitraukė 0,3 procento.

Per metus euro zonoje ne maisto sektorių pardavimai pakilo trim procentais, maisto, gėrimų ir tabako - 0,1 procento, o automobilinių degalų krito 0,7 procento. Europos sąjungoje per minimą laikotarpį ne maisto sektorių pardavimai ūgtelėjo 3,8 procento, maisto, gėrimų ir tabako - 1,7 procento, na o degalų smuko vienu procentu.
Tarp Europos sąjungos šalių per metus sparčiausiai mažmeninės prekybos apimtys ūgtelėjo Maltoje (8,9 procento), Lenkijoje (8,7 procento) bei kaimyninėje Latvijoje, kur pakilo 6,5 procento. Tuo tarpu labiausiai ji krito Slovėnijoje (1,8 procento), Rumunijoje (1,3 procento) bei Belgijoje, kur susitraukė 0,9 procento.