
Ekspertai apskaičiavo, jog „pasiūlos šokas” gali reikšti, jog naftos eksportas gali sumažėti net 2,6 milijonais barelių per dieną. Nors toks scenarijus yra mažai tikėtinas, tačiau manoma, kad jei jis realizuotųsi, tuomet būtų atliktas koordinuotas strateginis naftos atsargų, kurios priklauso Tarptautinei Energetikos agentūrai, atlaisvinimas, t.y. jos būtų panaudotos. Saudo Arabija tokiu atveju taip pat padidintų naftos tiekimą, kad sušvelnintų šoką pasaulinėje rinkoje.
„Šiuo kraštutiniu atveju vis dėl to aukšta naftos kaina ilgai neišsilaikytų, tikriausiai ne ilgiau nei ketvirtį, o gal net mažiau” - pareiškė Societe Generale banko pasaulinės naftos rinkos analizės vadovas Michael Wittner.

Irake sunitų grupė ISIL ir toliau įgyvendina puolamuosius veiksmus, kurių tikslas nuversti dabartinę šalies valdžią, t.y. Nurieg al-Malikieg vyriausybę, kuri vertinama kaip šiitų. Jie jau užėmė didelę šalies dalį, na o sekmadienį paskelbė apie kalifato įkūrimą dalyje Irako ir Sirijos teritorijos.
Tuo tarpu šiandien nafta pinga. Brent rūšies žaliavinė nafta yra atpigusi 0.57 procentais iki 112.56 dolerių už barelį, na Crude - 0.37 procentais iki 105.36 dolerių už barelį. Nuo šių metų pradžios Brent nafta pabrango 1.5 procentais, Crude - apie septynis procentus.