
Kaip teigiama, labiausiai spartesnį Amerikos ekonomikos augimą, kuris buvo didžiausias nuo pat 2012 metų pirmojo ketvirčio, per praėjusį ketvirtį lėmė sparčiausiai nuo pat 1998 metų verslo atstovų padidintos atsargos.
Priminsime, kad per antrą šių metų ketvirtį Amerikos bendrasis vidaus produktas ūgtelėjo 2.5 procentais, na o ketvirtį prieš tai - 1.1 procentu.
Po atlikto antrojo praėjusio ketvirčio Amerikos bendrojo vidaus produkto vertinimo, atsargų prieaugio vertė buvo kilstelta nuo 86 iki net 116.5 mlrd. dolerių. Per antrą šių metų ketvirtį verslo atstovai atsargas padidino už 56.6 mlrd. dolerių. Tad verslo atsargų prieaugis prie Amerikos ekonomikos augimo per praėjusį ketvirtį prisidėjo 1.68 procentiniais punktais, t.y. dvigubai labiau nei anksčiau skelbta, be to šis indėlis buvo didžiausias nuo pat 2011 metų pabaigos.
Atmetus atsargų pokyčio įtaką, Amerikos ekonomika per praėjusį ketvirtį ūgtelėjo 1.9 procentais, kai po pirmojo vertinimo buvo skelbiama, kad augimas siekė du procentus. Per antrą šių metų Amerikos ekonomika atmetus atsargų pokytį ūgtelėjo 2.1 procentu.

Amerikos verslo investicijos į įrengimus ir kitą įrangą praėjusį ketvirtį išliko nepakitusios, kai anksčiau skelbta, jog jos krito 3.7 procentais. Investicijos į nekilnojamą turtą arba gyvenamųjų namų statybų apimtys per praėjusį ketvirtį ūgtelėjo trylika procentų, kai po pirmojo vertinimo buvo skelbiama, jog augimas siekė 14.6 procentus. Augusios gyvenamųjų statybų apimtys prie Amerikos bendrojo vidaus produkto augimo per trečią šių metų ketvirtį prisidėjo 0.38 procentiniais punktais.
Po atlikto antrojo perskaičiavimo paaiškėjo, jog per praėjusį ketvirtį Amerikos eksportas ūgtelėjo ne 4.5 procentais, o tik 3.7 procentais, tuo tarpu importo apimtys į šią šalį ūgtelėjo sparčiau, t.y. ne 1.9 procentais, o 2.7 procentais. Tad užsienio prekybos deficitas buvo didesnis nei anksčiau skelbta ir tai per praėjusį ketvirtį Amerikos ekonomikos augimui turėjo neutralų poveikį.
Visi kiti rodikliai po atlikto perskaičiavimo iš esmės labai mažai pakito.
Priminsime, kad dar laukia trečias ir tuo pačiu galutinis praėjusio ketvirčio Amerikos bendrojo vidaus produkto vertinimas. Dauguma ekonomistų prognozuoja, kad per šį ketvirtį šios šalies ekonomikos augimas sulėtės ir gali būti mažesnis nei du procentai.