
Jis atkreipė dėmesį, kad po krizės kilimo Europoje buvo likviduota mažiau nei keturiasdešimt bankų, tuo tarpu Amerikoje tokių buvo net apie 500.
„Esu įsitikinęs, kad Europoje nepakankamai daug bankų išnyko iš rinkos” - sakė Andrea Enria.
„Egzistuoja tendencija, jog šalių vyriausybės stengiasi rinkoje išlaikyti bankus, o tai tuo pačiu vėlina padėties ištaisymo bei pertvarkos procesą” - pridėjo Europos bankininkystės institucijos pirmininkas.
Kitais metais ši institucija atliks Europos bankų atsparumo galimiems sukrėtimams testus, t.y. streso testus. Paskutinį kart tokio pobūdžio testai senajame žemyne buvo atlikti 2011 metais. Tuomet Europos bankininkystės institucija buvo kritikuojama dėl to, kad vertindama bankų stabilumą ir atsparumą, rėmėsi pernelyg švelniais kriterijais. Minėtų bandymų tuomet neišlaikė vos aštuoni iš 90 tirtų bankų. Jie savo kapitalus bendrai turėjo padidinti 2,5 mlrd. eurų.
Dabar Europos bankininkystės institucijos pirmininkas Andrea Enria teigia, kad jie kur kas atidžiau peržiūrės bankų balansus. Jis tuo pačiu atkreipė dėmesį, kad šiuo metu nėra Europos likvidavimo fondo, kuris leistų uždaryti silpnus bankus ir tai yra problema.
Pasak kai kurių ekspertų, jeigu kitais metais planuojami atlikti bankų testai parodys, jog didiesiems Europos bankams trūksta gan daug kapitalo, ir tuo pačiu nebus institucijos, kuri galėtų juos rekapitalizuoti arba likviduoti, tuomet senajame žemyne ir vėl gali pasikartoti finansų krizė.