
„Šiuo atveju kalba nevyksta vien tik apie Fed vadovo pasisakymus, nes yra apsidrausta nuo galimo QE apribojimo. Be to, Bernanke pasakė, kad jeigu ekonominė padėtis nepagerės, tuomet jie ir toliau užtikrins paramą. Todėl aš manau, kad rinkos bijo kažko kito“ - atkreipė dėmesį jis.
Marc Faber manymu, rinkos nerimauja dėl to fakto, kad nuo praėjusių metų liepos mėnesio, kai obligacijų pajamingumas pasiekė dugną, jis ir toliau nuolat auga.
Šiuo metu investuotojams nerimą taip pat kelia ir besivystančios rinkos. Minimo ekonomisto nuomone, ypač didelį susirūpinimą kelia Kinija.
„Kinijos ekonomika yra daug silpnesnė nei pateikiama informacija oficialiuose statistiniuose duomenyse. Dabar, geriausiu atveju, Kinijos ekonomikos metinis augimas siekia keturis procentus. Jei nebūtų įgyvendinama plati kreditavimo programa, to augimo iš vis nebūtų“ - atkreipė dėmesį jis.
Marc Faber dar kovą perspėjo, kad artėja rimta korekcija, na o išsipūtę burbulai ims sproginėti visose rinkose, ir nuo to niekur negalima bus apsisaugoti, t.y. net auksas nebus saugus prieglobstis.
Nors anksčiau minimas ekonomistas perspėjo, apie korekciją aukso rinkoje, dabar jis mano, kad ši rinka gali kiek atgauti kvapą.
„Techniniu požiūriu, žaliavos atrodo baisiai, taurieji metalai atrodo blogai. Tačiau tuo pačiu techniniai rodikliai rodo, jog artėjame link vidutinio laikotarpio dugno. Auksas yra arti 1300 dolerių už unciją lygio, kai palyginimui 2008 metais jo kaina siekė 700 dolerių už unciją, tuo tarpu sąlygos kasybos pramonėje yra prastos. Kasybos kompanijoms baiginėjasi pinigai, na o šios pramonės šakos padėtis yra blogesnė nei buvo 2008 metais. Tad manau, kad tiesiogiai iš kasyklų į rinką pateks mažiau žaliavų. Besivystančiose rinkose fondai, Centriniai bankai ir individualūs investuotojai kaups auksą“ - reziumavo Marc Faber.