AviaAM Leasing IPO metu pritraukė 112,16 mln. zlotų vertės lėšas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2013-06-19 14:43 Komentarai: (0)
Kompanija iš Lietuvos AviaAM Leasing, kuri užsiima naudotų lėktuvų lizingu, įsigijimais ir pardavimais bei teikia kitas paslaugas, pirminio viešojo platinimo metu pritraukė 112,16 mln. zlotų vertės lėšas. Tiesa, kompanijai nepavyko parduoti visas norimas akcijas, be to absoliučiai didžiąją jų dalį įsigijo instituciniai investuotojai.

Iš viso minima kompanija iš Lietuvos IPO metu investuotojams siūlė įsigyti 14,2 mln. vienetų savo akcijų, iš kurių 13,9 mln. - tai naujos emisijos akcijos. Tuo tarpu pavyko išplatinti 14,02 mln. vienetų akcijų, kas sudaro 32,37 procentus viso minimos kompanijos akcinio kapitalo.

Individualūs investuotojai įsigijo vos 66 tūkstančius AviaAM Leasing siūlytų akcijų, na o likusią dalį išplatintų akcijų kaip minėta įsigijo instituciniai investuotojai. Savo akcijas pirminio viešojo platinimo metu kompanija iš Lietuvos platino po aštuonis zlotus už akciją.

Planuojama, kad AviaAM Leasing debiutuos Varšuvos biržoje dar šio mėnesio pabaigoje, t.y. maždaug birželio 28 dieną.

AviaAM Leasing pagrinde savo veikla vykdo Rusijoje bei NVS šalyse. Be to, planuojama plėstis ir į kitas besivystančias šalis. Grupei šiuo metu priklauso dvidešimt lėktuvų.

Per praėjusius metus AviaAM Leasing pajamos sudarė 60,2 mln. dolerių, EBITDA pelnas 36 mln. dolerių, na o grynojo pelno vertė siekė 19,6 mln. dolerių. Metais anksčiau šios kompanijos pajamos sudarė 27,5 mln. dolerių, na o grynasis pelnas siekė 15,1 mln. dolerių. Per šiuos metus planuojama, jog minimos bendrovės pajamos sudarys 57 mln. dolerių, EBITDA pelnas - 38 mln. dolerių, na o grynojo pelno vertė turėtų siekti 19,6 mln. dolerių.
 
Dar nėra komentarų