"Burbonas": palankus metas investuoti į NT besivystančiose rinkose

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2007-11-27 11:56 Komentarai: (2)
Nekilnojamojo turto veiklą užsienio kurortuose vystanti bendrovė "Burbonas" siūlo peržiūrėti savo investicijų struktūrą ir lėšas nukreipti į tas sritis, kur potencialas kainų augimui vis dar yra labai didelis – tai nekilnojamojo turto objektai Turkijos bei Egipto kurortuose.

"Turkija ir Egiptas yra šalys, galinčios pasiūlyti ne tik ištisus metus trunkančią vasarą, žydrą jūrą, savitą kultūrą, bet ir kasmetinį nekilnojamojo turto kainų augimą. Todėl tai yra patraukli investicinė alternatyva" – teigia "Burbono" komercijos direktorius Erikas Armalis.

Turkijos kurortai investicijoms patrauklūs dėl keleto priežasčių, t.y. nauji įstatymai, kurie tikėtina turės nemažą įtaką ne tik vidinei paklausai, bet ir dar labiau skatins užsienio investicijas. Vienas svarbiausių – paskolų įstatymas, įsigaliosiantis nuo 2008 metų, kuris leis finansuoti būsto įsigijimą. Naujasis įstatymas pakels vidinę nekilnojamojo turto paklausą, o tai savaime kels ir nekilnojamojo turto kainas. Taip pat Turkija pasižymi kylančia šalies ekonomika, narystės Europos Sąjungoje perspektyva, tiesioginėmis užsienio investicijomis, kasmet didėjančiais turistų srautais – tikimasi, kad šiais metais Turkiją aplankys 25 mln. turistų.

Tuo tarpu Egipto kurortai patrauklūs nekilnojamojo turto kainomis. Investicijos čia nereikalauja didelio sukaupto turto – vieno kvadratinio metro kaina prasideda nuo 700 litų. Prognozuojamas kapitalo vertės padidėjimas yra 20 proc. ir didesnis metinis brangimas. Pasak Eriko Armalio, dar vienas veiksnys, skatinantis šiuo metu investuoti į nekilnojamąjį turtą – valiutų kursų svyravimai. Egipte nekilnojamasis turtas dažniausiai perkamas doleriais arba svarais sterlingais, dėl to lietuviams, pirkti antruosius namus yra dar vertingiau. Per pastarąjį pusmetį šių valiutų pirkimo kaina smuko atitinkamai 9 ir 5 procentus.
 
1.   Parašė Aras   2007-11-27 14:35  

Gal kas žino plačiau ir tiksliau(gal nuorodą turite?) apie tą 2008m. planuojamą įsigalioti įstatymą? Nes, kiek teko skaityti jis jau turėjo įsigalioti 2007m.

 
2.   Parašė Robertas   2007-11-27 15:29  

stovi Turkyjoje daug vaiduokliu neuzbaiktu , ten kainu suolis ,kaip ir pas mus buvo , dabar nieks taip jau nebeperka , labai jau brangu visiems atrodo . Egiptas tai patis ten ir gyvenkyte ,kad ir maistas , gal galyte pasakyti kur jo nusipirkti?ir seip tvarka kaip baltarusijoje tarybiniais laikasi, o del normalaus oro nedideliais atstumais tai tik kanaru salos , o visa kita sezonas kreivas arba per salta arba per karsta....