
Po to, kai Amerika, Didžioji Britanija ir Prancūzija buvo išmestos iš Devynių tūzų klubo, trijų pagrindinių pasaulinių reitingo agentūrų, t.y. Moody’s, Fitch ir Standard & Poor’s supratimu, visiškai saugių obligacijų vertė, remiantis Financial Times atlikta analize, nuo 2007 metų pradžioje buvusio 11 trilijonų dolerių lygio sumažėjo iki dabartinio 4 trilijonų dolerių lygio.
Tokį pastebimą visiškai saugiomis laikomų obligacijų smukimą visų pirma lėmė tai, jog 2011 metų rugpjūtį Standard & Poor’s reitingų agentūra sumažino Amerikos turėtą aukščiausią įmanomą AAA lygio skolinimosi reitingą. Tai dramatiškas pokytis kredito žemėlapyje, ir tai skatina aktyviau investuoti į besivystančias šalis, be to priverčia investuotojus ir rinkų reguliavimo atstovus permąstyti saugių aktyvų apibrėžimą.
„Prieš penkis metus pasaulis buvo gana nuspėjamas. Bankų krizės buvo įprastas dalykas, tačiau praktiškai visada jos būdavo tik besivystančiose šalyse. Šiandien mes gyvename pasaulyje, kuriame prieš tai buvusios prielaidos ir nusistatymas yra jau istorija“ - tikina Fitch reitingų agentūros atstovas David Riley.