„Nėra jokios prasmės, kad Europos Centrinis bankas imtų finansuoti šias šalis. Tai galėtų lemti, jog visos Italijos ir Ispanijos viešosios skolos atsidurtų Europos Centrinio banko balanse. Tai susilpnintų Europos Centrinį banką, tačiau pagrindinės problemų priežastys nebūtų sprendžiamos“ - tikino jis.
Belgijos Centrinio banko vadovas teigia, jog Italijos ir Ispanijos valstybinių obligacijų pajamingumas auga, nes rinkos dalyviai netiki abiejų šalių valdžiomis, kad šios imsis tinkamų ir būtinų veiksmų, kurie reikalingi pagerinti šių šalių ekonomikų padėtis.
„Kiekvienas Europos Centrinio banko valdžios narys, tiek Italija, tiek Ispanija žino, jog obligacijų pirkimas duotų tik trumpalaikį poveikį. Neramumai rinkoje baigsis tada, kuomet joje daugiau neatsiras Ispanijos ir Italijos obligacijų“ - pabrėžė Luc Coene.
Jis mano, kad dabartinės sudėties euro zonos išlaikymas, tai visų septyniolikos šios zonos narių interesas. Belgijos Centrinio banko vadovas tikina, jog Vokietija pasiruošusi remti tas šalis, kurios imsis būtinų veiksmų.
„Jei Graikija pasitrauktų iš euro zonos, tai būtų blogiausias sprendimas. Tuomet visiems kiltų klausimas dėl tolesnės narystės šioje zonoje“ - reziumavo Europos Centrinio banko valdybos narys ir tuo pačiu Belgijos Centrinio banko vadovas Luc Coene.