„Europos Centrinis bankas turi žengti į priekį ir pradėti veikti. Manau, kad Mario Draghi leido suprasti, jog pagal savo įgaliojimus, Europos Centrinis bankas pasinaudos visomis savo turimomis priemonėmis, kad būtų užkirstas kelias katastrofos kilimui euro zonoje. Pagrindinis šio banko įgaliojimas ir rūpestis yra išvengti infliacijos, kainų stabilumo siekis bei monetarinis stabilumas. Kitas aspektas - tai bankų sistemos bei ekonomikos stabilumo išlaikymas” - tikino jis.
Nobelio premijos laureatas Robert Mundell yra tarp tų ekonomistų, kurie mano, jog Ispanijai vis dėl to bus reikalinga tiesioginė pagalba iš išorės.
„Ispanijai reikės pagalbos. Manau, kad tai yra gana aišku” - teigė jis.
Minimas ekonomistas mano, kad jeigu bus įgyvendinta euroobligacijų idėja, euras gali ateityje būti rezervine valiuta. Tačiau jis mano, kad vietoj to, jog leisti bendras visų septyniolikos šalių euroobligacijas, jas turėtų leisti tik stipriausios euro zonos šalys.
„Jei bus išspręstos problemos jos pietiniame flange, t.y. silpnumas, kuris kyla dėl šalių skolų, milijardai dolerių gali atplaukti į Europą” - pabrėžė Robert Mundell, kuris įvardijamas euro tėvu.
Jis tai pat mano, kad esminis klausimas Europoje tai pat yra ir pensijinis amžius, kuris visame senajame žemyne turėtų būti padidintas iki 67 metų.