Finansų rinkų dalyvių reakcijos ilgai laukti neteko. Prieš prekybinės sesijos metu JPMorgan Chase & Co. banko akcijos pinga virš trijų procentų.
Apie vieno iš savo prekiautojų arba treiderių iš Londono pagrindinio investicijų biuro atliktus nesėkmingus sandorius minimo banko vadovybė viešai pirmą kart pranešė dar gegužės 10 dieną. Šio treiderio tikslas buvo apsaugoti banką nuo skolininkų įsipareigojimų neįvykdymo rizikos. Po kiek dienų Wall Street Journal leidinys pranešė, kad JPMorgan Chase & Co. banko nuostolis dėl šios veiklos gali siekti net penkis milijardus dolerių.
Jei investicinės bankininkystės padalinio nuostolis iš šios prekybinės veiklos sudarytų 2 mlrd. dolerių, bendras šio padalinio nuostolis siektų 800 mln. dolerių, na o pačio banko bendras pelnas iš kitos veiklos sudarytų aštuonis milijardus dolerių. Tačiau jeigu faktinis nuostolis būtų toks, apie kurį rašo savo skaičiavimus atlikęs New York Times leidinys, JPMorgan Chase & Co. banko situacija tikrai neatrodytų taip gerai.
Informacija apie tai, kad JPMorgan Chase & Co. bankas iš prekybinės veiklos, dėl blogai pasirinktos apsidraudimo strategijos, patyrė net kelis milijardus dolerių siekiančius nuostolius, gerokai sukrėtė rinkų dalyvius, nes iki šiol šis bankas buvo laikomas kaip vienas iš geriausiai valdančių riziką. Be to, iki šiol, net per pasaulinę finansų ir ekonomikos krizę, šio banko veikla buvo pelninga.
Minimo banko finansinė situacija buvo ant tiek gera, kad kriziniu laikotarpiu jis perėmė tiek investicinį banką Bear Stearns, tiek mažmeninės bankininkystės atstovę Washington Mutual.
JPMorgan Chase & Co. bankas savo antrojo ketvirčio veiklos rezultatus planuoja skelbti liepos tryliktą dieną, tada ir paaiškės, kokio dydžio yra tikrasis šio banko nuostolis iš prekybinės veiklos.