Per praėjusių metų paskutinį ketvirtį, lyginant su ankstesniu ketvirčiu, tiek euro zonoje, tiek visoje Europos sąjungoje ekonomika susitraukė po 0.3 procentus, na o Lietuvoje ji augo tais pačiais 0.8 procentais.
Per pirmą šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, bendrasis vidaus produktas euro zonoje išliko nepakitęs, kai analitikai prognozavo, jog jis smuks 0,2 procentais, na o visoje Europos sąjungoje jis ūgtelėjo 0.1 procentu. Lietuvoje per minimą laikotarpį bendrasis vidaus produktas ūgtelėjo 4.3 procentais. Per ankstesnį ketvirtį euro zonoje metinis ekonomikos prieaugis sudarė 0.7 procentus, o visoje Europos sąjungoje - 0.8 procentus, na o Lietuvoje bendrasis vidaus produktas per minimą laikotarpį augo 5.2 procentais.
Vokietijos ekonomika, kuri yra didžiausia euro zonoje, ir tuo pačiu didžiausia visoje Europos sąjungoje, per pirmą šių metų ketvirtį, lyginant su ankstesniu ketvirčiu, ūgtelėjo net 0.5 procentais, kai buvo prognozuotas vos 0.1 procento augimas. Ketvirtį prieš tai buvo užfiksuotas 0.2 procentų smukimas. Metinis Vokietijos bendrojo vidaus produkto prieaugis per praėjusį ketvirtį sudarė 1,2 procentus, kai ketvirtį prieš tai jis siekė 2 procentus. Analitikai prognozavo, jog Vokietijos ekonomikos metinis prieaugis per praėjusį ketvirtį sudarys vidutiniškai 0.8 procentus.
Prancūzijos bendrasis vidaus produktas per praėjusį ketvirtį, lyginant su ankstesniu ketvirčiu, kaip ir euro zonoje bei visoje Europos sąjungoje, bei kaip ir prognozavo analitikai, išliko nepakitęs, na o metinis jo prieaugis sudarė 0.3 procentus. Ketvirtį prieš tai ketvirtinis šios šalies ekonomikos prieaugis sudarė 0.1 procentą, na o metinis buvo tris keturis kartus spartesnis ir siekė 1.2 procentus.
Graikijos, kuri šiuo metu išgyvena labai sunkius laikus, ekonomika per praėjusį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, susitraukė 6.2 procentais, arba sparčiausiai tarp visų Europos sąjungos šalių, kai ketvirtį prieš tai metinis kritimas sudarė 7.5 procentus. Portugalijos ketvirtinis bendrojo vidaus produkto nuosmukis per praėjusį ketvirtį sudarė 0.1 procentą, na o metinis - 2.2 procentus, kai ketvirtį prieš tai šios šalies BVP smuko atitinkamai 1.3 ir 2.9 procentais.
Ispanijos ekonomika per praėjusį ketvirtį, lyginant su ankstesniu ketvirčiu, ir vėl smuko 0.3 procentais, na o metinis nuosmukis per praėjusį ketvirtį sudarė 0.4 procentus, kai ketvirtį prieš tai buvo dar fiksuojamas 0.3 procentų vertės metinis prieaugis. Italijos ekonomika per praėjusį ketvirtį, lyginant su ankstesniu ketvirčiu, susitraukė net 0.8 procentais, kai ketvirtį prieš tai smuko 0.7 procentais, na o metinis šios šalies bendrojo vidaus produkto nuosmukis per praėjusį ketvirtį sudarė 1.3 procentus, kai ketvirtį prieš tai jis siekė 0.4 procentus.
Tarp Europos sąjungos šalių sparčiausiai per praėjusį ketvirtį, lyginant su ankstesniu ketvirčiu, ūgtelėjo Suomijos ir Latvijos ekonomikos, kurios ūgtelėjo atitinkamai 1.3 ir 1.1 procentu, na o sparčiausias metinis ekonomikos prieaugis per praėjusį ketvirtį buvo užfiksuotas irgi mūsų kaimyninėje Latvijoje, kur jis siekė net 5.5 procentus.