„Jei niekas nebus keičiama, iki 2030 metų Rusijos skolos lygis taps toks pats nesubalansuotas, kaip ir Graikijos“ – mano jis.
„Šiuo metu Rusiją palaiko aukštos naftos kainos, o ne atsargi makroekonominė politika“ – teigia Sergej Ulatov.
Pastarosiomis dienomis Rusijos finansų ministras Aleksėjus Kudrinas paragino šalies vyriausybę siekiant stabilizuoti viešuosius finansus ir kad būtų išvengtą klaidų arba persistengimo valdant ekonomiką, nustatyti ties keturiais procentais metinį išlaidų augimo limitą.
Remiantis Aleksėjaus Kudrino pristatytais skaičiavimais, jau kitais metais, jeigu naftos vidutinė kaina sieks 115 dolerių už barelį, šalies biudžeto deficitas, lyginant su šalies bendrojo vidaus produkto verte, gali sumažėti iki vos 0,5 procentų.
Pasaulio banko ekonomistas Maskvoje Sergej Ulatov atkreipia dėmesį, kad nors ir naftos vidutinė kaina sudarytų 115 dolerių už barelį, Rusija vis tiek iki 2015 metų nepajėgs padengti pensijų fondo deficito.
Tačiau Pasaulio bankas patvirtino, kad tiek šiais, tiek kitais metais didžiausia pasaulyje energijos išteklių eksportuotoja, dėl aukštų žaliavų kainų, užfiksuos pinigų ir užsienio valiutų perteklių.
„Kalbant apie Rusiją, čia nėra tradicinių finansinės pusiausvyros problemų, nes šalies viešoji skola yra neaukšta, be to Rusija turi sukaupusi 520 mlrd. dolerių vertės užsienio valiutų rezervus. Tačiau be paramos susijusios su nafta, šalies finansinė padėtis neatrodytų labai gerai, o tai savo ruožtu kelia grėsmę šios šalies ilgalaikiam finansiniam stabilumui“ – įspėja Pasaulio banko ekonomistas.
Pasaulio banko ekonomistas Maskvoje Sergej Ulatov atkreipia dėmesį, kad papildoma našta Rusijos biudžetui taps 2014 metais Sočyje vyksiančios žiemos olimpinės žaidynės, bei 2018 metais šalyje vyksiantis Pasaulio futbolo čempionatas.
„Jie turės skolintis. Dabar jie tai gali daryti, tačiau kiek ilgai?“ - reziumavo jis.