Trečiadienį Baltijos biržos vėl pasidavė neigiamoms nuotaikoms

» Straipsniai » Apžvalgos
Autorius: traders.lt Data: 2007-10-17 17:50 Komentarai: (0)
Trečiadienį neaiškumas toliau kankino investuotojus ir nusmukdė Baltijos biržų indeksus. Laikinas antradieninis atsigavimas baigėsi. Buvo juntama pasiūla pagrindinėse pozicijose, kas ir nulėmė indeksų nusidažymą raudona spalva.

Vilniaus biržoje trijų ketvirčių rezultatų skelbimo proga pastebimas aktyvumas. Deja OMXV biržos indeksas nuvažiavo žemyn 0,2%. Biržoje sudaryta sandorių už beveik 9 mln. Lt iš kurių 2,5 mln. teko tiesioginiams. Iš viso užfiksuoti 826 sandoriai, brangusių pigusių akcijų santykis: 9/16.

Šios dienos prekyboje įdomiausia pozicija buvo TEO LT akcijos (TEO1L). Pasibaigus antradieninei prekybos sesijos buvo paskelbti trijų ketvirčių rezultatai. Kaip ir buvo galima tikėtis, jie buvo geresni nei praėjusių metų. Pajamos didėjo 6,5%. Tačiau nepaisant gerų fundamentalių rezultatų TEO akcijos atpigo 0,41% ir pasiekė 2,41 Lt ribą. Prekybos sesijos pradžioje buvo fiksuoti sandoriai su teigiamu pokyčiu, tačiau stiprus pasiūlos spaudimas per YHI tarpininką padarė savo. Panašu, kad institucinis investuotojas nusprendė pasinaudoti proga ir atsikratyti akcijų gerų naujienų skelbimo metu. Jeigu artimiausiu laiku nebus tokių nusimetinėjimų, ir rinkos nedrebins blogos naujienos, galima laukti teigiamų pokyčių šioje pozicijoje, nes beveik visi analitikai rezultatus įvertino kaip geresnius nei tikėtasi.

Didžiausia apyvarta trečiadienį išsiskyrė „Ūkio banko“ (UKB1L) akcijos, kuriomis buvo suprekiauta už daugiau nei du milijonus litų. Nors apyvarta džiuginanti, tačiau kainos kryptis deja ne. Akcijų kaina nukrito 1,46%. Šioje pozicijoje buvo panašus scenarijus kaip ir TEO atveju. Prekybos sesija buvo pradėta labai sėkmingai ir sandorių lentelė švietė žalia spalva, tačiau dėka pasiūlos spaudimo per „Orion“ ir „Suprema“ finansinius tarpininkus, galutinis rezultatas buvo neigiamas.

Trečiadieninėje prekyboje milijonine apyvarta taip pat išsiskyrė „Panevėžio statybos tresto“ akcijos (PTR1L) išlikusios tame pačiame kainos lygyje. Tiesa, dienos eigoje užfiksuota nemažai sandorių didesne nei uždarymo kaina, taip pat brango Estijos statybos bendrovių akcijos, kas leidžia tikėtis teigiamos krypties ateityje. Džiugu, kad nors ši pozicija iš likvidžiausiųjų topo nepasidavė neigiamoms nuotaikoms.

Ir toliau rinką stebino „Apranga“ (APG1L), kurios kaina pasidavė neigiamoms rinkos tendencijoms ir nukrito 0,37%. Tai vėlgi gali būti vertinama kaip informacijos trūkumo rezultatas. Apranga paskutiniu metu neskelbė jokių gerų naujienų, o kai kurie investuotojai dėl neaiškumų pasaulio kapitalo rinkose, traukiasi ir iš šios pozicijos.

Pažymėtina, kad jau kelinta sesija iš eilės, investuotojų akiratyje atsiduria „Rytų skirstomieji tinklai“ (RST1L). Šiomis akcijomis suprekiauta daugiau nei už 0,7mln. Lt., o kaina pakilo daugiau nei 1%.

Rygos biržos indeksas nukrito 0,17%. Tiesa, jau antra sesija iš eilės pastebimas vangumas šioje rinkoje. Bendra apyvarta siekia 54 tūkstančius LVL, ir visa tai pasiekta 85 sandoriais. Brangusių/ pigusių akcijų santykis 4/9.

Prie labiausiai džiuginančių investuotojus, galima priskirti „Liepajas Metalurgs“ (LME1R). Šiomis akcijomis sudaryta sandorių beveik už beveik 5 tūkstančius LVL, o kaina pakilo 3,61% iki 4,30LVL.

Didesnėmis apyvartomis išsiskyrė kelios oficialaus sąrašo bendrovės. Didžiausią apyvartą fiksavo „Latvijas Kugnieciba“ (LSC1R) akcijos atpigusios 0,67%. Apskritai vertinant Rygos oficialiojo sąrašo akcijų kainos pokyčius, pabrango vienintelė „Latvijas Gaze“ (GZE1R), pakilusi 0,1% iki 9,79LVL. Kitos pozicijos arba atpigo arba liko nepakitusios.

Vertinant šios dienos prekybą Rygoje, pastebėta daug ryškių kainos pokyčių į abi puses. „Balozi“ (BLZ1R) ir „Rīgas juvelieri“ (RJR1R) atpigo daugiau nei 10%, tačiau sandorių šiomis akcijomis buvo užfiksuoti vos keli, o apyvartos mažos. Prie stipriai šovusių aukštyn akcijų galima paminėti „VEF“ (VEF1R), kurios pabrango 15% iki 1,15LVL. Tiesa, sesijos metu buvo užfiksuotas vienas sandoris. Apibendrintai tariant, žemas likvidumas iššaukia staigius ir nepamatuotus kainų svyravimus, o mažos apyvartos ir nedideli sandorių skaičiai nesustato efektyviai visko į savo vietas.

Talino birža trečiadienį sugeneravo 5,5 mln. eurų apyvartą. Biržos indeksas krito 0,22%. Nemaža dalis apyvartos teko tiesioginiams sandoriams, kas byloja apie akcijų paketų persiskirstymą tarp institucinių investuotojų.

Didžiausia apyvarta išsiskyrė „Eesti ehitus“ akcijos (EEH1T), kuriomis buvo suprekiauta daugiau nei už 1,3 mln. eurų, o kaina kilo 0,89%. Tradiciškai gerai pastarosiomis dienomis vertinamos ir „Merko ehitus“ akcijos (MKO1T) nenusileido konkurentei, ir jų kursas pašoko 1,6% bei pasiekė 19,01 eurų ribą.

Pastaruoju metu sunkūs laikai atėjo kitoms Estijos biržos „žvaigždėms“. Tradiciškai didelėmis apyvartomis ir lūkesčiais pasižymėjusios „Olympic Entertainment Group“ (OEG1T) eilinį kartą pigo 1,77%, o „Ekspress Grupp“ (EEG1T) 0,57%. Panašu, kad nerimas visose Baltijos biržose, pozicijas, į kurias dedama daug lūkesčių, veikia vienodai neigiamai.

Prie pozicijų, neleidusių stipriai nusiristi indeksui be statybų bendrovių gali būti paminėtinos „Eesti Telekom” (ETLAT) akcijos, kurių kaina kilo 0,52%. Investuotojus ko gero masina jau šį penktadienį skelbiami bendrovės trečiojo ketvirčio rezultatai.

Apibendrinimas. Baltijos biržos buvo veikiamos panašių nuotaikų ir tai puikiai atsispindi indeksų pokyčiuose. Kadangi visų šalių ekonomikas greičiausiai panašiai veikia infliacijos grėsmė, panašūs vertinimai atsispindi visų biržų dalyvių veiksmuose. Pažymėtina, kad Talino biržoje kotiruojamos bendrovės kiek santūriau buvo išpardavinėjamos nei Vilniaus biržoje, o Rygoje štilis užsitęsė.
 
Dar nėra komentarų