”Teo LT” pajamos išaugo 6,5 proc., pelnas – 19 proc.

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2007-10-16 15:20 Komentarai: (0)
Integruotų telekomunikacijų, IT ir TV paslaugų teikėjos ”Teo LT” įmonių grupės bendros pajamos per trečiąjį šių metų ketvirtį sudarė 204 mln. litų ir, lyginant su 2006-ųjų liepos-rugsėjo pajamomis (184 mln. litų), buvo 10,4 proc. didesnės. Bendros šių metų devynių mėnesių pajamos,m palyginti su pernai analogišku laikotarpiu, padidėjo 6,5 procento – nuo 547 mln. litų iki 582 mln. litų.

Trijų ketvirčių pelnas neatskaičiavus pelno mokesčio padidėjo 19 proc. ir sudarė 148 mln. litų. Laikotarpio pelnas (įskaičiavus mažumos dalį ir nutrauktos veiklos rezultatą), palyginti padidėjo 23 proc. ir sudarė 123 mln. litų.

„Bendrovės šių metų devynių mėnesių rezultatai yra geresni nei planavome. Ypač padidėjo pajamos iš paslaugų pardavimo – lyginant trečiąjį ketvirtį su tuo pačiu pernai laikotarpiu – pajamos padidėjo 10,4 procento. Įmonės veiklos pelningumas, palyginti su praėjusių metų devynių mėnesių laikotarpiu, išaugo 23,4 procento“, - komentuodamas veiklos rezultatus teigė ”Teo LT” generalinis direktorius Arūnas Šikšta.

Pasak jo, laikinas veiklos sąnaudų padidėjimas yra susijęs su bendrovės strategine plėtra naujose veiklos srityse, tokiose kaip: IP TV, DVB-T ir IT, kurios netolimoje ateityje padės įmonei uždirbti daugiau pajamų. Toliau aktyviai diegiamos naujos paslaugos ir kokybės valdymo sprendimai.

Bendrovė toliau didino pajamų iš interneto ir duomenų perdavimo paslaugų dalį - ji sudarė 26,6 procento. Balso telefonijos paslaugų dalis bendrose 2007 metų devynių mėnesių pajamose toliau mažėjo ir sudarė 67,7 procento. Pajamos iš IT paslaugų siekė 1,5 proc., televizijos paslaugų – 0,7 proc., o iš kitų paslaugų teikimo – 3,5 procento.

Per 2007 metų sausį-rugsėjį bendras pagrindinių telefono linijų skaičius padidėjo 2,5 tūkst. iki 787,5 tūkst., plačiajuosčio interneto prieigos vartotojų skaičius padidėjo 51,5 tūkst. ir rugsėjo pabaigoje sudarė 232,2 tūkst., o internetinės televizijos vartotojų skaičius siekė beveik 14 tūkstančių.

Bendrovė per devynis šių metų mėnesius investicijoms skyrė 114 mln. litų - tinklo plėtrai buvo investuoti 77 mln. litų, dar 20 mln. litų - į kitas informacijos technologijas, įskaitant investicijas DnB NORD finansų grupės IT infrastruktūros projektui. 17 mln. litų buvo skirta klientų aptarnavimo centrų atnaujinimui, transportui ir naujojo ”Teo LT” pastato Vilniuje statybai. Iš viso per šiuos metus įmonių grupė ilgalaikėms investicijoms ketina skirti 199 mln. litų.

”Teo LT” įmonių grupę sudaro pagrindinė įmonė, bendrovės „Lintel”, „Baltic Data Center“, „Kompetencijos ugdymo centras“ ir „Voicecom”. TEO yra ne pelno organizacijos „Teo sportas“ steigėjas ir vienintelis savininkas. „Baltic Data Center“ Latvijoje turi antrinę įmonę „Baltic Data Center“.
 
Dar nėra komentarų