Priminsime, kad gruodžio mėnesį, palyginus su lapkričiu, bedarbystė Amerikoje sumažėjo nuo 9.8 iki 9.4 procentų, tad per pastaruosius du mėnesius bedarbystės lygis Amerikoje sumažėjo net nuo 9.8 iki 9 procentų, ir tai tuo pačiu yra žemiausias bedarbystės lygis Amerikoje nuo pat 2009 metų balandžio mėnesio.
Kaip teigiama, per sausį Amerikoje buvo sukurta mažiau nei laukta darbo vietų todėl, kad vyravo nepalankūs šalti orai bei sniego audros. Ypač neigiamai prasti orai paveikė statybų sektorių, kur darbo vietų skaičius sausį sumažėjo 32 tūkstančiais, be to neigiamai paveiktas buvo ir transporto sektorius.
Privačiame sektoriuje per gruodžio mėnesį buvo sukurta tik 50 tūkstančių naujų darbo vietų, kai mėnesį anksčiau šiame sektoriuje buvo sukurta net 121 tūkstantis naujų darbo vietų. Viešajame sektoriuje per praėjusį mėnesį darbo vietų skaičius sumažėjo 14 tūkstančių, ir tai jau buvo trečias mėnuo iš eilės, kuomet viešajame sektoriuje mažėjo darbo vietų skaičius.
Tuo tarpu patikslinus lapkričio ir gruodžio mėnesių duomenis, paaiškėjo, jog per šiuos du mėnesius buvo sukurta 40 tūkstančių daugiau naujų darbo vietų nei anksčiau skelbta.
Amerikos gamybos sektoriuje praėjusį mėnesį buvo sukurta net 49 tūkstančiai naujų darbo vietų, t.y. didžiausias rodiklis nuo pat 1998 metų rugpjūčio, kai prognozuota, jog šis rodiklis sudarys tik 10 tūkstančių. Gruodžio mėnesį šiame sektoriuje buvo sukurta 14 tūkstančių naujų darbo vietų. Paslaugų sektoriuje per sausį buvo sukurta 18 tūkstančių naujų darbo vietų.
Sausį Amerikoje taip pat sumažėjo ir ilgalaikių bedarbių, kurie negali surasti darbo ilgiau nei 27 savaites, gretos. Šiuo metu tokių bedarbių dalis tarp visų bedarbių sudaro 43.8 procentus, kai mėnesiu anksčiau šis rodiklis siekė 44.3 procentus.
Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti pilną darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, tačiau prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje sausio mėnesį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, sumažėjo nuo 16.7 iki 16.1 procento.
Patikslinus duomenis paaiškėjo, kad per kilusią ekonomikos krizę Amerika neteko net 8.75 milijonų darbo vietų, tuo tarpu per praėjusius metus šioje šalyje buvo sukurta 909 tūkstančiai darbo vietų.
Priminsime, jog prieš savaitę buvo pranešta, jog per paskutinį praėjusių metų ketvirtį Amerikos bendrasis vidaus produktas ūgtelėjo 3,2 procentais arba mažiau nei laukė analitikai, kurie tikėjosi, kad per praėjusį ketvirtį šios šalies ekonomikos augimas sudarys vidutiniškai 3,5 procentus.
Per praėjusį ketvirtį Amerikos ekonomikos augimas pastebimai paspartėjo, na o jo padidėjimą lėmė labiausiai per pastaruosius daugiau nei keturis metus šoktelėjusius vartojimo išlaidos, bei augęs šalies eksportas. Visą tai signalizuoja, jog Amerikos ekonomikos atsigavimas ir augimas tampa vis labiau tvarus.