Esant tokioms aplinkybėms, pastebimai ėmė kilti daugelio besivystančių šalių valiutų vertės, nes šias šalis ėmė šturmuoti užsienio kapitalas. Atsižvelgdamas į vykstančius įvykius valiutų rinkose, Brazilijos finansų ministras Guido Mantega visą tai apibūdino, kaip valiutų karus. Iš esmės stabilumas išliko tik dolerio ir juanio valiutų poroje, nors juanis ir šiek tiek sustiprėjo, tačiau Kinijos valdžia atkakliai atmetinėjo siūlymus ir raginimus leisti labiau sustiprėti juaniui dolerio atžvilgiu.
Tai tik nedidelis pavyzdys to, kas valiutų rinkose įvyko per 2010 metus. Taigi pažiūrėkime, kas šiuos metus valiutų rinkoje baigė pergalingai. Remdamiesi Bloomberg naujienų agentūros pateiktais duomenimis, sudarė dešimties 2010 metų stipriausių valiutų sąrašą.
Gauti duomenys neturėtų būti laikomi esantys staigmena. Ieškodami saugių ir patikimų valiutų investuotojai 2010 metais aktyviai pirko Japonijos jenas (antra vieta reitinge) ir Šveicarijos frankus (septinta vieta reitinge), nors pasaulyje suaktyvėjo išsivysčiusių šalių valiutų nuvertėjimo procesas. Kai kurie šias valiutas pirko norėdami pasinaudoti carry trade principu, t.y. skolindavosi kitomis valiutomis su mažesnėmis palūkanomis, ir pirkdavo šias valiutas tikėdamiesi didesnės grąžos. Prie šių abiejų valiutų sustiprėjimo prisidėjo ir šių šalių Centrinių bankų veiksmai.
Investuotojų dėmesio susilaukė ir tų šalių valiutos, kurios yra susijusios su žaliavomis, nes jau antrus metus iš eilės žaliavų rinkoje tęsėsi ralis, t.y. daugelio žaliavų kainų didėjimas. Prie šios grupės valiutų galime priskirti Mongolijos tugrikus, kurie labiausiai sustiprėjo tarp visų pasaulio valiutų, Australijos dolerius (trečia vieta reitinge), Pietų Afrikos Respublikos randą (penkta vieta reitinge), na o tuoj už dešimtuko ribų dvyliktoje vietoje pagal 2010 metais didžiausią valiutų sustiprėjimą atsidūrė Čilės pesas, kuris yra siejamas su variu, kadangi šioje šalyje yra gausūs šio metalo ištekliai.
Verta pastebėti, kad tarp dešimties labiausiai 2010 metais pakilusių valiutų yra net keturios Pietryčių Azijos šalių valiutos. Tai Malaizijos ringitas (ketvirta vieta reitinge), Tailando batas (šešta vieta reitinge), Taivanio doleris (šešta vieta reitinge) bei taip pat Singapūro doleris (dešimta vieta reitinge). Jau ilgą laiką šios šalys, kurios gan greit atsigavo po kilusios krizės, kovoja su ateinančiu dideliu srautu užsienio kapitalo, kuris destabilizuoja jų ekonomikas.
Šių šalių valiutų stiprėjimas yra nepalankus vietiniams eksportuotojams, nes tokiu būdu mažėja jų konkurencingumas užsienio rinkose, bei didėja infliacijos spaudimas, na o turto rinkose pučiasi nepageidaujami spekuliaciniai burbulai, kurie gali destabilizuoti šalių ekonomikas.
Dešimt labiausiai per 2010 metus pakilusių valiutų:
1. Mongolijos tugrikas 24,5%;
2. Japonijos jena 22,9%;
3. Australijos doleris 21,9%;
4. Malaizijos ringitas 20,5%;
5. Pietų Afrikos Respublikos randas 19,7%;
6. Tailando batas 19,6%;
7. Šveicarijos frankas 19,1%;
8. Kosta Rikos kolonas 19,0%;
9. Taivanio doleris 18,5%;
10. Singapūro doleris 17,6%.