JAV akcijų indeksai koregavosi

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-12-16 10:05 Komentarai: (0)
Vartotojų kainų indeksas lapkričio mėnesį augo 0,1 proc., tai mažiau nei buvo fiksuota prieš mėnesį ir mažiau nei siekė vidutinė prognozė (0,2 proc.). Atmetus maisto ir energetikos kainas, grynoji infliacija šalyje lapkričio mėnesį siekė 0,1 proc. Panašu, kad pardavėjams sunku kelti kainas galutiniams vartotojams, nes gamintojų kainų indeksas per paskutinius mėnesius auga sparčiau nei vartotojų. Metinis grynosios infliacijos lygis lapkritį siekė 0,8 proc. Infliacija auga nuo žemiausio per paskutinius 25 metus lygio, kai spalį ji tesiekė 0,6 proc. Tad tikslinė infliacija yra gerokai žemesnė nei FED norėtų matyti (2-2,5 proc.).

Pramonės produkcija per lapkričio mėnesį augo 0,4 proc. Didžiausia tokio augimo priežastis – atvėsę orai, mat dujų gamyba praėjusį mėnesį augo 1,9 proc. Niujorko gamintojų apklausos duomenys rodo, jog sąlygos gamintojams gruodžio mėnesį gerėja.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europoje vėl prisiminta apie vyriausybių skolą ir indeksai pasuko žemyn. Šįsyk investuotojus išgąsdino „Moody‘s“ reitingų agentūra paskelbusi, kad gali sumažinti Ispanijos kredito reitingą. Jei kiltų nesklandumų Ispanijoje, tai rinkoms būtų gerokai didesnis sukrėtimas nei Graikijos ar Airijos atveju. Ispanijos ekonomika savo dydžiu bene dvigubai viršija Graikijos, Airijos ir Portugalijos ekonomikas kartu sudėjus. Analitikai nuogąstauja, kad 2011 metų pradžioje rinkas gali pasiekti nepalakios žinutės, tada Ispanijai reikės refinansuoti reikšmingą dalį skolos.

Šiandien ir rytoj Briuselyje susitinka Europos Sąjungos vadovai, kurie ir ieškos išeičių kaip būtų galima išvengti padarinių, kuriuos potencialiai gali sukelti šalys skolininkės.

Reaguodamos į vakarykštę naujieną dėl reitingų vakar pastebimai pigo bankų akcijos. Ispanijos „Santander“ ir „BBVA“ vakar pigo atitinkamai 2,7 proc. ir 2,4 proc., o visas Stoxx bankų indeksas susitraukė 2,1 proc. Taip pat 1,02 proc. JAV dolerio atžvilgiu silpnėjo euro kursas.

Azija

Azijos rinkose šįryt viršų ėmė negatyvios nuotaikos po Vakarų Europos naujienų. Taip pat laukiama paskelbiant JAV naujų bedarbių skaičių, kuris, kaip rodo analitikų apklausa, praėjusią savaitę galėjo padidėti.

Baltijos šalys

Trečiadienį NASDAQ OMX Baltijos biržų indeksai smuko sekdami nepalankias Vakarų Europos nuotaikas.
Vilniaus biržoje vertybinių popierių perleista už kiek daugiau kaip 0,499 mln. eurų. Prekybos apimtys veikiausiai ir toliau mažes, o jų augimą pradėsime matyti tik sausio viduryje kai pasibaigs šventinis laikotarpis. Trečiadienio prekybos sesijos metu didžiausia apyvarta buvo pasiekta prekiaujant bendrovės „TEO LT“ vertybiniais popieriais. Verta paminėti 3,61 proc. mažėjusią „Invaldos“ akcijos kainą. Pastaruoju metu šios bendrovės akcijų kainos pokyčiai pasižymi dideliais svyravimais ir traukia spekuliantus.

Talino biržoje daugiausia investuotojų dėmesio trečią prekybos sesiją iš eilės sulaukė bendrovės „Tallink Grupp“ vertybiniai popieriai. Šių kaina išliko nepakitusi - 0,738 euro, o apyvarta perkopė 80 tūkst. eurų. Investuotojai, kaip ir Vilniaus OMX biržoje, nebuvo labai aktyvūs. Nė viena pozicija neperkopė 100 tūkst. eurų ribos.

Rygoje daugiausia prekiauta bendrovės „SAF Tehnika“ vertybiniais popieriais, kurių perleista už daugiau kaip 14 tūkst. latų, o akcijos kaina koregavosi 6,14 proc. iki 2,75 lato. Taip pat investuotojų dėmesio nestokojo bendrovė „Latvijas Gaze“ kurios akcijų perleista už 12 tūkst. latų.

Vidurio ir Rytų Europa

Prekyba Rusijos akcijų rinkoje vakar nepasižymėjo pastoviu trendu. Vakarų Europos prastas naujienas vėliau atsvėrė vietos investuotojai. Daugiausia dėmesio teko telekomunikacijų sektoriui.
Rusijos pramonės produkcija lapkričio mėnesį augo 0,1 proc., o metinis augimas siekė 6,7 proc. Duomenys pasirodė beesą geresni nei prognozavo analitikai, kurie laukė pramonės gamybos apimtis per lapkritį sumažėsiant 0,4 proc.

Žaliavos

Vario kaina toliau traukiasi nuo savo visų laikų aukštumų. Šio metalo kaina ėmė mažėti paskelbus apie išaugusias atsargas, be to buvo jaučiamas atgarsis iš akcijų rinkų, kur kilo sambrūzdis dėl Ispanijos kredito reitingo galimo sumažinimo.

Tuo tarpu Tokijuje esanti tyrimų bendrovė „Market Risk Advisory“ išsakė nuomonę, kad kitąmet galime sulaukti ženklaus aliuminio kainų augimo. Argumentuojama, kad po to kai varis ženkliai pabrango, aliuminis gali būti naudojamas kaip pakaitalas.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-07-18 » Pozityvios ekonominės naujienos kilstelėjo JAV akcijų indeksus į naujas aukštumas
2025-07-17 » D. Trumpo pareiškimai dėl FED vadovo sudrebino finansų rinkas
2025-07-16 » Aukštesnė JAV infliacija mažina investuotojų rizikos apetitą
2025-07-15 » Finansų rinkose laukimas prieš JAV infliacijos duomenų skelbimą
2025-07-14 » Muitų politikos sumaištis gąsdina finansų rinkas
2025-07-11 » D. Trumpas toliau kelia sumaištį pareiškimais dėl naujų tarifų
2025-07-10 » Nvidia tapo brangiausia įmone istorijoje
2025-07-09 » Dėl JAV politikos neapibrėžtumo finansų rinkose vyrauja laukimo režimas
2025-07-08 » JAV muitų grąžinimas nukeliamas į rugpjūtį
2025-07-07 » JAV muitų politika toliau neramina finansų rinkas

 
Dar nėra komentarų