A.Greenspan – FED vykdoma politika veikia, Europos sąjungos šalys turėtų sekti Vokietijos pavyzdžiu »
Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt
|
Data: 2010-12-03 17:19
|
Komentarai: (7)
|

Amerikos Federalinio Rezervų banko vykdoma pinigų politika yra veiksminga ir veikia, nes ji padėjo padidinti akcijų kainas, o tai tuo pačiu suaktyvino ir visos ekonomikos atsigavimą, pareiškė buvęs ilgametis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Alan Greenspan.
Jis pabrėžė, kad būtent akcijų rinkos atsigavimas, kuri nuo 2009 metų kovą Amerikoje pasiekto dugno pakilo daugiau nei aštuoniasdešimt procentų, ir buvo esminis veiksnys, kuris lėmė ir visos ekonomikos atsigavimą.
„Mes matome realius ekonomikos didėjimo tempus. Aš manau, kad mes neįvertinome ir toliau neįvertiname, kaip visai ekonomikai, o ne tik akcininkams, yra svarbios turto, ypač akcijų kainos“ – teigė Alan Greenspan.
Šiuo atveju buvo labai reikšmingas FED ir jo vadovo Ben Bernanke vaidmuo ir veiksmai. Amerikos Federalinis Rezervų bankas tiesiog dramatiškai išplėtė savo balansą, tikėdamasis, kad didesnis likvidumas rinkoje ir ekonomikoje padės padidinti rizikingesnių aktyvų, ypač akcijų kainas. Tai tuo pačiu sukelia psichologinį impulsą, kad ir visą kitą taip pat atsigaus ir ims augti.
Bankai labiausiai nukentėjo dėl kilusios finansų krizės, ir kuomet akcijų kainos atsigavo bei padidėjo, jie šiuo atveju gavo didžiausią naudą.
„Tokiu būdu labai staigiai padidėjo daugelio bankų vertė ir tuo pačiu jų turimas nuosavas kapitalas“ – atkreipė dėmesį buvęs ilgametis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Alan Greenspan.
Tačiau krizės metu jis nepašykštėjo ir kritikos kai kuriems Amerikos valdžios ir FED vykdomiems veiksmams, kaip pavyzdžiui jis sukritikavo paramos suteikimą per didelėms, kad būtų leista bankrutuoti finansų institucijoms.
„Bet kuri sistema, kurioje nėra didelių bankrotų, tiesiog neveikia“ – pareiškė Alan Greenspan.
Kalbėdamas apie Europoje kilusią įsiskolinimo krizę, jis pažymėjo, kad kitos Europos sąjungos šalys turi imti pavyzdį iš Vokietijos ir elgtis kaip ši šalis, kuri ėmėsi griežtų taupymo priemonių ir kitų nepopuliarių sprendimų, kurie galiausiai buvo veiksmingi.
Europos sąjungoje kilusi krizė, kuomet nesenai finansinės pagalbos buvo priversta kreiptis ir Airija, ir jos keliu ko gero paseks ir kai kurios kitos mažesnės Europos sąjungos šalys, kilo todėl, kad kai kurios šalys tiesiog negyveno pagal Europos sąjungoje sukurtą sistemą.
Remiantis Europos sąjungos taisyklėmis, šios sąjungos šalies biudžeto deficitas negali būti didesnis nei tris procentai tos šalies metinio bendrojo vidaus produkto vertė, tačiau šio reikalavimo ėmė nesilaikyti labai nemaža dalis šios sąjungos šalių.
„Jų bendras interesas ir veikimas kartu atneš jiems visiems naudą. Tačiau jeigu jie bandys nauda gauti vieni iš kitų, tuomet galiausiai naudos negaus niekas“ – atkreipė dėmesį Alan Greenspan.
Amerikos spartesniam ekonomikos atsigavimui trukdo ir toliau išliekanti prasta šalies būsto rinkos padėtis, ir jis ypač nerimauja, kad būsto kainos ir toliau gali mažėti. Tuo tarpu jeigu būsto kainos stabilizuosis, tai ši rinka gali pastebimai atsigauti.
„Jeigu mums pavyks ilgesnį laiką išlaikyti nekilnojamo turto kainas stabilias, na o vėliau kainos po truputi ims augti, aš manau, kad galiausiai pajudės gyvenamų namų statybos rinka“ – reziumavo buvęs ilgametis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Alan Greenspan.
1.
Parašė ugniusk 2010-12-03 18:58
Alanai, pasižiūrėk į žemėlapį - Ispanija, Italija, Portugalija ne tokios jau mažos valstybės.
2.
Parašė sliux 2010-12-03 21:30
Baisu klausyt tokių paistalų, kad akcijų burbulo pūtimas atgaivins ekonomikas. Juk visi tie burbulai baigiasi dar didesnėmis krizėmis. 2000m. sprogus dot.com buvo pučiamas NT burbulas, kuris neblogai pokštelėjo ir iššaukė didžiausią šimtmečio krizę. Dabar tą krizę bandoma užglaistyti (laikinai paslėpti) nauju akcijų ir žaliavų burbulu. Įdomu bus pamatyti jo sprogimą
3.
Parašė Kasinskij 2010-12-03 21:43
gerą nuotrauką jo įdėjote šiaip įdomus šis žmogus, skaičiau jo bescelerį "Sukrėtimų epocha" tai patiko jo gyvenimo istorija ir mąstymas kai kuriose situacijose bei patiko prasibėgti per istorinius įvykius, kuriose jis dalyvavo, bet jau paseno jis ir jo per tiek laiko įgauta patirtis bei žinios neveikia. ilsėkis ramiai kanarose geriau pagarbiai, padarei jau savo ir palikai pėdsaką istorijoje
4.
Parašė kikas 2010-12-03 22:07
sliux po kiekvienos krizes labiausiai sauna i virsu zaliavos, tas pats atsitiko ir dabar... o kaip bus ateity pamatysim
5.
Parašė Procentukas 2010-12-04 02:24
Gera nuotrauka. Va, pasake senukas i psio. 
Psichologiskai, gal kainu kilimas krize JAV ir perlauze, bet neaisku, kas laukia USD po tokiu "paspausdinimu". Itariu, kad mastoma viso labo "cia ir dabar"... o po 5 ar 10m. nelabai jiems rupi plius lieka neaisku, ar is esmes ta krize perlauzta.
Paprastai FED sprendimas kritikuojamas, kad skirtos lesos nusedo banku perkamose akcijose, keldamos indeksus, vietoj to, kad pasiektu pirkejus, pakeltu suvartojima ir sumazintu nedarba ... Cia paziureta pozityviai ir pragmatiskai, t.y. kitaip: toks netiesioginis banku palaikymas praverte, tipo "reikia salinti priezasti, o ne spresti problema".
Tuo tarpu, JAV politikoj gan savanaudiskai atrodo "valiutu karo gresme", kai JAV pati "spausdina pasauline valiuta", itakodama visas kitas valiutas bei rinkas. Plius, keistokai atrodo, kai labai daug skolinamasi is pilieciu, kad isgelbeti tas institucijas, kurios pasieme per didele rizika ir sukele krize tiems patiems pilieciams.
Ka padarysi, net istorija sako, kad JAV filosofijos mokykla yra tik vienintele: pragmatizmas.
Gal del to ir negasdina senukas Europos EUR apokalipse ... 
Yra ir pliusu.
6.
Parašė Meska 2010-12-04 12:26
nuo proto nušoko grynspanas fedo ir vokiečių politika yra priešinga. fedas atideda bėda į priekį, o vokietija problemas sprendžia dabar
7.
Parašė sorbentas 2010-12-04 15:34
Prisipirko europos akviju Uztai ir pakilo
|
|