Amerikos Federalinis Rezervų bankas bazinę palūkanų normą Amerikoje sumažino faktiškai iki nulinio lygio dar 2008 metų gruodį, ir iki šiol ši bazinė palūkanų norma išlieka nepakitusi, be to siekdamas palaikyti likvidumą rinkoje ir paremti ekonomiką, FED supirko už 1.7 trilijonų dolerių sumą su būsto paskolomis susietus vertybinius popierius ir valstybines obligacijas.
Šiuo metu rinkos dalyviai jau vertina tai, kad jau kitą mėnesį Amerikos Federalinis Rezervų bankas ir vėl gali imti vykdyti kur kas aktyvesnę pinigų politiką.
„Manau, kad potenciali nauda gali būti mažesnė už išlaidas. Šiuo metu ekonomikoje vyksta nežymus pagyvėjimas, bei vyrauja žema bei stabili infliacija. Manau, kad ekonomikai būtų naudingiau, jei mes imtume normalizuoti pinigų politiką“ – pareiškė Kanzaso padalinio Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Thomas Hoenig.
Jis yra labiau susirūpinęs dėl infliacijos grėsmės, nei dėl nedarbo, be to jis mano, kad papildomas valstybinių obligacijų supirkimas rinkoje, ne itin sumažins palūkanų normas.
„Atsižvelgiant į planuojamų veiksmų didį ir planuojamą jų įdiegimo horizontą, infliacijos lūkesčiai labai greit gali padidėti, be to padidėtų ir ilgalaikių obligacijų palūkanų normos ir tokiu būdu būtų sumažintas planuojamų veiksmų efektas“ – pastebi jis.
Kanzaso padalinio Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Thomas Hoenig visuomet pasisakė prieš visus FED priimtus sprendimus, t.y. kad ilgesnį neapibrėžtą laikotarpį būtų išlaikyta žema bazinė palūkanų norma, be to jis prieštaravo tam, kad gautos pajamos iš su nekilnojamu turtu susijusių obligacijų pardavimo, būtų naudojamos Amerikos valstybinių obligacijų supirkimui rinkoje, t.y. tokiu būdu būtų nesumažintas FED turimas balansas.