
Į jį, be kita ko, įtrauktas apribojimų įvedimas dar 105 laivams iš vadinamojo Rusijos šešėlinio laivyno, jų savininkams ir Rusijos bankų galimybių gauti finansavimą ribojimas.
Aštuonioliktas ES sankcijų paketas taip pat apima visišką Nord Stream dujotiekio draudimą bei bus sumažinta Rusijos naftos kainų riba. Į trečiąsias šalis eksportuojamos žalios naftos kaina bus apribota iki 15 procentų mažesnės nei rinkos vertė per pastaruosius tris mėnesius. Dabartinė riba, nustatyta 2022 metais, yra 60 JAV dolerių už barelį, viršijanti rinkos kainą. Po sumažinimo ji bus apie 47 – 48 JAV dolerius už barelį.
Kainų lubos yra sankcijų mechanizmas, kurį 2022 metų gruodžio mėnesį įvedė G7, ES ir Australija, siekdamos apriboti Rusijos pajamas iš naftos eksporto. Vakarų šalys neuždraudė kitoms šalims (pvz., Indijai ir Kinijai) pirkti rusiškos naftos, tačiau jos įvedė taisyklę, kad ES, JAV, G7 ir jų sąjungininkių įmonės negali teikti rusiškos naftos transportavimo, draudimo ar tarpininkavimo paslaugų, jei ji parduodama už kainą, viršijančią nustatytą viršutinę ribą.
Kallas taip pat paskelbė, kad naujuoju paketu siekiama daryti papildomą spaudimą Rusijos ginklų pramonei bei Kinijos bankams, kurie padeda Rusijai apeiti sankcijas. Tuo pačiu bus ribojamas kovinių dronų gamyboje naudojamų technologijų eksportas.
Be to, sankcijos įvestos didžiausiai Rusijos naftos kompanijos Rosneft naftos perdirbimo gamyklai Indijoje. Apribojimai taip pat taikomi asmenims, dalyvaujantiems sisteminiame Ukrainos vaikų indoktrinavime.
„Mes smogiame į pačią Rusijos karo mašinos širdį, taikydamiesi į jos bankininkystės, energetikos ir karinės pramonės sektorius, taip pat įvedame naują, dinamišką kainų viršutinę ribą. Mes darome spaudimą ir jį laikysime tol, kol Putinas užbaigs karą“ – pakomentavo Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.