
Daugiausiai kilo akcijos kurių vertė nukentėjo labiausiai – „Didžiojo septyneto“ akcijų krepšelis vakar didėjo net 14 proc., o „Tesla“ akcija brango net 23 procentus. Europos akcijos šiandien taip pat seka paskui JAV, Vokietijos DAX ateities sandoriai brangsta 7,6 proc., STOXX 600 vertė kyla 7 procentus. Japonijos NIKKEI 225 šįryt Azijos prekybos sesijoje brangsta daugiausiai, net 8,5 procento. Baimė ženkliai atslūgo, VIX indeksas krito daugiau nei trečdaliu, nuo tik 52 iki 33.
Prekybos karas nesibaigia, tik tęsiasi kitu frontu. Trumpas paliko tarifus tik Kinijai, dėl jos spartaus atsakymo tarifais į tarifus. Šiuo metu JAV skelbia taikysianti 125 proc., o Kinija ankščiau padidino tarifus iki 84 procentų. Kinijos akcijos šįryt atsilieka nuo kaimynių, tačiau vis tiek brangsta apie 2 procentus. Investuotojai tikisi valdžios skatinamųjų veiksmų padėti šalies verslams, taip pat neatmetama galimybė ir tam tikram susitarimui tarp didžiausių pasaulio valstybių.
Toks kintamumas rinkose – nauja realybė? Įprastas investuotojų režimas keičiasi – į naujausius skelbiamus duomenis galima beveik nekreipti dėmesio, šiais metais rinkas stumdo politikų pareiškimai. Rinkų paniką ir euforiją gali pakeisti vienas Trumpo „tweetas“ ar jo kabineto žmonių pasisakymas. Nors šiandien nuotaikos geresnės, politinė situacija yra vis dar nenuspėjama, o iš dabartinės JAV vyriausybės konvencinių sprendimų nereiktų tikėtis, tad rinkų dalyviai privalo ruoštis besitešiančiam politiniam chaosui.