Meilės ekonomika

» Dienoraščiai » bomzasxxl
Autorius: bomzasxxl Atnaujintas: 2014-01-31 Komentarai: (5) Kartai: 7956
Kartą susitikę su senu draugu, prie alaus bokalo, kalbėjomės apie gyvenimą. Pasakojau, kaip man sekasi, ką veikiu ką darau, kol draugas mane pertraukė - esi sėkmės kūdikis, tau sekasi! Tada pajuokavau, taip, pagal kiniečių horoskopą esu katinas, o tiems visada sekasi, tačiau iš tikrųjų sėkmė čia nieko dėta, tiksliau, sėkmę reikia pasigaminti darbu. Tačiau sėkmė yra tokia kalė, apie kurią kalbant ar tuo labiau giriantis - ji nusisuka. Tad geriau nerizikuosiu, bet pakalbėsiu apie meilę. Tiksliau meilės vadybą, nes mano profesija - populiariausia lietuvoje - vadybininkas, tad, galvoju, kažkuom vertingu tikriausiai galiu pasidalyti. Turiu omenyje ne meilės nuotykius, manau, kad vyrui nedera apie tai kalbėti, tuo labiau viešai, kad ir kaip publikai būtų tai įdomu, nors ir pačiam smagu prisiminti dramas, kurios jaudino, kaip buvau šiek tiek jaunesnis.
Be abejo jaudina ir dabar - turiu mylimą moterį ir tai labai branginu, nes tai kas svarbu reikia branginti, saugoti ir tausoti. Tuo labiau įpusėjus gyvenimą ciklą, aktualu ir strateginiai klausimai - kaip prižiūrės mano kapelį, kai ten atgulsiu?
Taigi meilės vadybos sistema remiasi vieno šveicaro konsultanto pasidalintu lyderystės modeliu, kurį sudaro septyni komponentai: Požiūris (angl. attidute) -> Įgūdžiai (anlg. skills)->Motyvacija->Elgesys->Santykiai (angl. relations)->Aplinka->Rezultas
Viskas prasideda nuo Požiūrio. Požiūris tai vertybių sistema, teigiamas nusiteikimas - ieškojimas sprendimų, bet ne problemų. Tai pats svarbiausias komponentas, tarsi pamatas kitiems, kurį labai sunku modifikuoti vadybos priemonėmis. Jis susiformuoja vaikystėje ir paauglystėje, vėliau galimos tik nežymios korekcijos, padiktuotos gyvenimo patirties. Reikia pažinti save, suprasti kas tau svarbu ir kodėl, nes tik tai supratęs galėsi suvokti, koks yra tavo vertės pasiūlymas (value proposition) ir kokią kainą esi pasiruošęs už tai sumokėti (price). Kaip sakė žymus investuotojas - Warrent Buffet - vertė yra tai ką tu gauni, o kaina yra tai ką tu moki. Bet abejo vertė tau turi būti didesnė už kainą, kitaip mainų tranzakcia neįvyks. Taigi ar žinai, kas tau vertinga? Ar žinai kokią kainą esi pasiruošę sumokėti, už vertę, kurią tikiesi gauti iš savo partnerio? Nes santykiai tai tranzakcijos, kurių visuma sudaro kontraktą partnerystei, nesvarbu kokia forma tą kontraktą įforminsite - žodiniu susitarimu, bažnyčioje ar civilinės metrikacijos biure. "Substance over form" - vienas iš pagrindinių apskaitos principų, kurį dažnai mūsų įstatymų kūrėjai pamiršta, ir tai be abejo suprantama, nes jiems svarbiausia vertybė - valdžia, ir nėra didesnės valdžios, nei dviejų žmonių santykių reguliavimas.
Įgūdžiai - bet kuris meistras jums pasakys, kad svarbiausia meistriškumas, o ne įtankis (tai kad įrankio dydis svarbu tėra mitas, nebent jūs propaguojate poligamiją, ar norite ką nors pagasdinti). Minimum teorijos, maksimum praktikos. Svarbu nuolat mokytis, iš savo ir svetimų klaidų, nes jei netobulėsi, konkurentai tave aplenks, kad ir koks tobulas bebūtum, ir tada būsi išstumtas iš rinkos.
Motyvaciją nulemia požiūris ir įgūdžiai, bei gebėjimai. Motyvacijos pagrindą savo ruožtu sudaro trys komponentai: tikslas, priklausymas (angl. sence of bellonging) ir tobulėjimas (angl. sense of progress). Todėl turi kuo aiškiau įsivaizduoti savo tikslą, nusipiešti kuo detalesnį paveikslą, kaip viskas atrodys, kaip pasieksi savo tikslą - tada žinosi ką reikia daryti, kodėl, ir kaip sekasi.
Priklausymas tai tavo socialinis sluoksnis, žmonės aplink tave ir taisyklės, kurios lemia, tai kad nenori išsiskirti iš kitų, bet nori būti panašūs į aplinkinius. Visada geriausia rinktis partnerį iš savo socialinio sluoksnio, nes kitaip turėsi surasti, kaip kompensuoti skirtumus, kad sukurtum savo vertės pasiūlymą (value proposition), kuris atitiktų partnerio lūkesčius. Pavyzdžiui, biologiškai svarbu išvaizda, nes ji rodo sveikatą, tad jei esi nelabai išvaizdus, turėsi rasti, kuo tai kompensuoti, tarkim neišvaizdaus vyriškio patrauklumo problema, labai lengvai sprendžiama pinigais. Verta nepamiršti, kad šiuolaikinė medicina ir socialinis progresas daro išvaizdos patrauklumo faktorių nebe tokiu svarbiu, kaip buvo ansksčiau. Taip pat visada yra galimybė pagudrauti - makijažas, kosmetika (dabar madinga ekologiškas). Fotošopas arba profesonalaus fotografo paslaugos, pradžiai, irgi tinka, nors pigiau pasieškoti partnerio, kuris nešioja akinius - padarysi įspūdį, tada kai reikės akinius nusiimti.
Elgesį savo ruožtu nulemia motyvacija ir įgūdžiai bei išsilavinimas. Dažnai netgi patį geriausią vertės pasiūlymą galime sugadinti netinkamu elgesiu, tai reiškia turėsi mažinti kainą, kas yra nenaudinga, nebent sugalvojai pravesti reklaminę akciją: 60% nuolaida - išpardavimas - tam, kad padidintumėte potencialių (prospects) klientų srautą - gal kas ir užsikabins, tačiau dauguma iš kart pagalvos: Praėjęs sezonas? Brokas?
Santykius kuria elgesys - nori koreguoti santykius, koreguok elgesį, savo ir partnerio, bet jokiu budu ne partnerį! Elgesio koregavimas tai procesas, kurio pagrindinis principas - skatinti ir girti pageidaujamas elgsenas, reikšti savo nusivylimą, nepageidaujamos elgsenos ateju. Tai svarbu daryti iš kart ir konkrečiai! Nes kitaip liksi nesuprastas, arba apkaltintas sutarties laužymu, kas sudaro sąlygas partneriui nutraukti kontraktą.
Aplinką kuria santykiai tarp žmonių. O tai lemia kaip esi patenkintas gyvenimu, kas yra be galo svarbu, nes gyveni tik vieną kartą ir "save/restart" opcijos nėra! Tokiu budu gali susikurti laimę, per santykius. Ar tu nori būti laimingas? - kurk ne pinigus, ne turtus, bet santykius ir ryšius su kitais, nes tavo vertė ten kur širdis!
Palankioje aplinkoje norimo Rezultato pasiekimas yra neišvengiamas. Jei viską padarei teisingai: požiūris-> įgūdžiai-> motyvacija-> elgesys-> santykiai-> aplinka -> įsivaizduotas rezultatas taps realybe, kurią galima pamatyti, paliesti, įvertinti ir pamatuoti.
Ar atsimeni kokį įsivaizdavai norimą rezultatą? Pirmyn! Jei nepasisekė vieną kartą - prisimink Demingo ciklą - Planuok, Daryk, Tikrink, Koreguok (angl. PDCA - plan, do, check, act).
Sėkmės kuriant savo laimę.
 
1.   Parašė lorpak   2014-02-01 20:44  

viskas labai gražu - tačiau išdėstei čia knyginę arba kitų žmonių patirtį..... Jei jau toks atviras... Pasidalink konkrečiau....

,,,,koks tavo požiūris, įgūdžiai kur įgauti...., motyvacija...kokia...?

Meilės vadybininku ruošeisi būti nuo vaikystės....?

...nes jei tai ir tavo realybė, tai tu dvasingas jau nuo kūdikystės, paauglystėje padėdavai nešti krepšius močiutėms ir dalindavai komplimentus bei ledinukus merginoms..., į tėvus ir senelius kreipeisi - jūs, ir buvai skaistus iki vedybų.... tai apie tave čia aš ar ne apie tave.....?? Labai įdomu, nuoširdžiai.

 
2.   Parašė lorpak   2014-02-02 11:31  

"....Aš esu vienas iš jų, ir mano tikslas sutaikinti bomžus, vampyrus ir chimeras su žmonėmis – nesipykime, mums nereikia būti priešais, nes mūsų priešas tamsumas. Tamsumą galima įveikti, nors ir sunku, o pradėti reikia nuo kitokio požiūrio....."

...susiradau tavo blogą.... Hmmmm, manau tau sekasi... Tamsumą gali įveikti tik meilė... Sėkmės!... Keep going... Tat tvam asi.

 
3.   Parašė Bulgakow   2014-02-04 14:42  

geras straipsnis.

 
4.   Parašė bomzasxxl   2014-02-04 20:13  

Lorpak - patirtis knyginė - bet daug reikėjo perskaityti, kol radau tai kas veikia, išbandyta praktiškai - praktikos detalių negaliu pateikti - nes tas formatas, ne tas kanalas ir prieštarauja principams.
Vaikystėje svajojau būti pasieniečiu, paskui policininku, vėliau banditu, dar vėliau verslininku - svajonės keičiasi, kaip sakau "visi gimstame žmonėmis, bet ne visiems pavyksta išlikti žmonėmis iki galo.
Kalba eina ne apie dvasingumą, o apie metodus ir praktikas didinančius asmeninį efektyvumą.
Ne, auklėjamas buvau geriečiu, bet labiau norėjau būti blogiečiu, nes anot populiariausios pasaulyje knygos - atgailaujantis nusidėjėlis šimtą kartų vertesnis už teisuolį - tas tiesa, iš patirties sakau, ne iš knygų.
PS: tiesa, kad į tėvus buvau mokomas kreiptis jūs, kol vienas žmogus paaiškino (jis miręs jau, nusižudė beje), kad jūs reikia kreiptis į tėvą, o mama yra tu.
bulgakow - ačiū

 
5.   Parašė lorpak   2014-02-05 18:45  

knygine patirtis neturi jokios vertės. Ji yra tam, kad taptų patyriamąja. O kam tada ji?
Mano nuomone...